Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Ombudsman potvrdil pochybnosti ČSSD o Drábkových výplatách dávek

Ombudsman potvrdil pochybnosti ČSSD o Drábkových výplatách dávek

Dnešní rozhodnutí ombudsmana Pavla Varvařovského jen potvrdilo dlouhodobé pochybnosti, které ČSSD má vůči změnám prosazených ministrem práce a sociálních věcí Drábkem nejen v samotných výplatách sociálních dávek.

Současný systém docházek na pošty a registrace na Czech POINTU považujeme za nedůstojný, neetický, nekorektní a předražený. Navíc neřeší náhradu nákladů na dojíždění u lidí, v jejichž obci není pošta.

Právě nezaměstnaní, lidé v těžké životní a sociální situaci, musí totiž díky Drábkovi vynakládat nemalé finanční prostředky mj. na dopravu na splnění povinných návštěv. To významně snižuje jejich celkový reálný příjem. Zvyšují se tak významně náklady právě těm, kteří jsou na hranici chudoby. Přitom v některých spádových oblastech je prakticky nemožné splnit stanovenou povinnost z důvodu nedostatečné hromadné regionální dopravy.

Drábkoviny hrubě odmítáme a prosazujeme jejich změnu. Na projevující se problémy jsme ostatně marně poukazovali již při „rychlo-schvalování“ Drábkových zákonů.


Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze