Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Okamurovy populistické návrhy nic neřeší

Okamurovy populistické návrhy nic neřeší

Místopředseda Senátu Zdeněk Škromach se vyjádřil k aktivitě Tomia Okamury, který přišel s návrhem zákona na úplné zrušení výherních automatů a loterijních terminálů.

„Okamurovy populistické návrhy nic neřeší. Je to jako zakázat alkohol nebo kouření. Jen to podpoří skupiny organizovaného zločinu formou ilegálních heren a podobně. Navíc se hraje i na internetu. Takže regulovat ano, zakazovat ne. Nic to neřeší," míní místopředseda Senátu Zdeněk Škromach.

ParlamentníListy.cz zjišťovaly, co Okamurovým záměrům říkají další politici ČSSD a ostatních stran:

„Jsem pro přísnou regulaci hazardu a jeho vyšší zdanění. Jsem rád, že obce mají pravomoc hazard na svém území regulovat či úplně zakázat. Celostátní zákaz hazardu podle mě není řešením," uvedl místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček z ČSSD.

„Jsem proti hazardu a to, co v České republice za posledních 20 let vzniklo, potvrzuje, že bezkoncepčnost prosazovatelů volné ruky trhu zemi zmrzačila. Herny jsou na každém kroku a jsme dozajista v hazardu prví na světě. Proto jsem pro zásadní omezení, vyjádřeno procenty na 10 procent současného stavu, nikoli však populistickou prohibici," uvedl poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

Poslanec ČSSD Jiří Koskuba míní, že Okamura je dobrý v jednoduchém populismu: „Osobně bych s tím, jelikož nehraji a ani v této sféře nepodnikám, neměl problém. Nicméně jako již bývalý senátor i on ví, že praxe je podstatně složitější. Nejsme totiž zemí, kterou řídí Vůdce. Tedy zatím ne. Zda je to dobře, nebo špatně, nechť si každý posoudí sám."

Celou anketu s názory politiků dalších stran čtěte na ParlamentníchListech.cz.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze