Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ODS usiluje, aby ombudsman patřil do jejich řad

ODS ovládá všechny 4 nejvyšší ústavní funkce a zřejmě usiluje o to, aby i ombudsman patřil do jejich řad, ať už členstvím nebo tím, že jim bude velmi blízký.

Rozhovor Zdeňka Škromacha na téma S jakou podporou ve sněmovně mohou počítat kandidáti na ombudsmana pro Český rozhlas Ozvěny dne.

Zdeněk ŠKROMACH, poslanec, místopředseda ČSSD:
Hezké odpoledne.

Jan BUMBA, moderátor:
Anna Šabatovou, kterou prosazovali nebo navrhovali senátoři vaší strany, dnes tedy neprošla, myslíte, že vaši poslanci z těch dvou uchazečů o post ombudsmana vyberou?

Zdeněk ŠKROMACH, poslanec, místopředseda ČSSD:
Já myslím, že to je celkově snaha dneska protlačit za každou cenu kandidáta ODS, ať už oba dva kandidáti ze Senátu, tak i oba dva kandidáti, které nominoval pan prezident Klaus, opět dokonce funkcionáře a výkonného člověka, který pracoval dlouho ve vysokých funkcích v ODS, ukazuje se, že ...

Jan BUMBA, moderátor:
Myslíte někdejšího jihočeského hejtmana, pana Zahradníka.

Zdeněk ŠKROMACH, poslanec, místopředseda ČSSD:
Samozřejmě. A ukazuje se, že dneska ODS ovládá všechny 4 nejvyšší ústavní funkce a zřejmě usiluje o to, aby i ombudsman patřil do jejich řad, ať už členstvím nebo tím, že jim bude velmi blízký, myslím, že to nehledání nějakého kompromisu ukazuje celkem takový ten jasný postoj současné vládní koalice, která má většinu, řekl bych prezidentskou většinu v obou komorách, jak v Senátu, tak v Poslanecké sněmovně a zřejmě už nepotřebuje o ničem jednat a zřejmě si své kandidáty prohlasovává sama.

Jan BUMBA, moderátor:
Myslíte ale, že pan Varvařovský je nějaký straník, bývalý ústavní soudce?

Zdeněk ŠKROMACH, poslanec, místopředseda ČSSD:
Není otázka, jestli je straník, já myslím, že vždycky politická strana, pokud někoho navrhuje, tak k ní má velmi blízko a myslím, že ten způsob, tak jak to bylo prohlasováno, myslím si, že není úplně v pořádku, myslím, že naši senátoři předpokládali, že je jakási širší dohoda, že projde i paní Anna Šabatová a že to bude vlastně jen určitým způsobem vyrovnané, tímhle způsobem, kdy víceméně /nesrozumitelné/ senátoři za ODS, za podpory TOP 09 prohlasovali vlastně vládní, vládní kandidáty, tak myslím, že velmi těžko budeme ve sněmovně hledat nějakou podporu pro kteréhokoliv z těch kandidátů.

Jan BUMBA, moderátor:
Znamená to tedy, že poslanci, znamená to tedy, že poslanci ČSSD nepodpoří pravděpodobně žádného z těch 4 kandidátů?

Zdeněk ŠKROMACH, poslanec, místopředseda ČSSD:
Budeme o tom ještě samozřejmě na klubu jednat, bude záležet i na tom, jak se kandidáti nějakým způsobem budou prezentovat, předpokládám, že budouli mít zájem o podporu klubu sociální demokracie, že zavítají na náš klub a že nám předloží svojí představu, jakým způsobem by chtěli ten úřad spravovat, ale myslím, že už samotný počátek té nominace prostě byl velmi nešťastný a důkazem jakési současné vládní schopnosti koalice a Nečase a spol.

Jan BUMBA, moderátor:
Místopředseda ČSSD, poslanec Zdeněk Škromach. Děkuji i vám. Na shledanou.

Zdeněk ŠKROMACH, poslanec, místopředseda ČSSD:
Mějte se hezky a hezký den

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze