Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ODS se snaží odlákat pozornost od toho, co napáchala

ODS se snaží odlákat pozornost od toho, co napáchala

Zdeněk Škromach v článku Ta strana už je vážně na dně. Čtěte ohlasy na volební tahák ODS:

Místopředseda ČSSD a Senátu Parlamentu České republiky Zdeněk Škromach se nejprve podivil tomu, proč nápady, jak pomoci mladým, sype ODS z rukávu až nyní.

„Základní otázka je tak to, proč to už za těch osm let, kdy byla ODS u vlády, nerealizovala a proč s tím přichází až teď, kdy vlastně odvádí pozornost od skutečných témat a kdy prokázala svým vládnutím, že tyhle sliby stejně není schopna naplnit. Takže je to taková vějička, která by měla odlákat pozornost od toho, co tady ODS dlouho – ať již za dob Topolánka nebo Nečasovy vlády - napáchala,“ zmínil pro ParlamentníListy.cz Škromach.

„Firmám bude odpuštěno až 80 procent? Já si myslím, že to v zásadě nic neřeší a je to jenom obdoba toho, kdy úřady práce dlouhodobě dostávaly peníze – a ty programy byly zavedeny již za vlád sociální demokracie – na podporu aktivní zaměstnanosti, a kdy i zaměstnavatelé dostávají příspěvek na to, že zaměstnají právě absolventy škol, případně lidi po padesátém roce věku, nebo maminky či tatínky po mateřské. Je to otázka jenom formy a to zvýhodnění je v zásadě menší, než by zaměstnavatelé mohli dostat formou příspěvku na zaměstnání absolventa, protože tam fakticky absolventa po celou dobu praxe mají zadarmo, kdežto tímto příspěvkem to bude řádově mnohem nižší,“ doplnil Škromach.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze