Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

ODS je potápějíc se loď, kterou opouští námořníci

ODS je potápějíc se loď, kterou opouští námořníci

Místopředseda ČSSD, poslanec a lídr kandidátky za Zlínský kraj Zdeněk Škromach se rozhodl porazit ve Zlínském kraji svého rivala Petra Nečase (ODS).

„Nečas se nechal slyšet, že mě porazí. Já ale do boje nejdu sám, kampaň zahájím společně s autobusem Škromákem a maskotem Škromáčkem a proti takové přesile už Nečas mít šanci nebude," prohlásil ve Zlíně Škromach. ODS je podle něj loď s velkou dírou na boku, která se pomalu potápí. „Někteří se už z potápějící se lodi snaží zachránit a zachytit na člunech malých stran. Mnozí, kteří dlouhá léta byli věrní ODS, jsou najednou v čele malých stran jako je například Strana práv občanů či Věci veřejné," konstatoval Škromach.

Nejdu do voleb sám!

Výhrůžek ze strany Nečase se tak prý rozhodně nebojí. „Porazil jsem ho už před čtyřmi lety a porazím ho i nyní," konstatoval lídr kandidátky za Zlínský kraj. O Nečasovi se navíc vyjádřil jako o obětním beránku. „Je otázkou, zda bude mít Nečas po prohraných volbách ještě nějakou možnost v rámci strany o něčem rozhodovat. Podle mě ho jen použili jako obětního beránka a pak místo něj opět dosadí Topolánka a jeho věrné Langra a spol," poznamenal Škromach.

Nečas je jen obětní beránek

Škromacha přijel do Zlína podpořit také poslanec za Jihočeský kraj a stínový ministr Vítězslav Jandák. Ten novinářům poodhalil svůj záměr prosadit v České republice zákon o mecenášství a daňové asignaci. „Nemohu předjímat výsledky voleb a to, zda budeme moci sestavovat vládu a podobně. Rád bych ale tento zákon u nás prosadil. Jde o to, že by lidé mohli dobrovolně věnovat určitou část z daní na konkrétní kulturní věc, ať už by šlo o opravu kostela, zámku či restaurování vzácných předmětů. Podobný systém úspěšně funguje už řadu let v mnoha zemích, od USA až po Rusko," doplnil Jandák.

Jandák je známým zastáncem myšlenky, že spoléhat se jen na zdroje z Evropské unie je příliš krátkozraké a už nyní je nutné se ohlížet po jiných možnostech. „Řešením by byl buď zákon o mecenášství, nebo zákon o kultuře, který chceme rovněž prosadit," uzavřel Jandák.

Autor: Anna Biháriová

zdroj: parlamentnilisty.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze