Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Odhalení busty TGM v Hodoníně

Hodonínská nemocnice Tomáše Garrigue Masaryka byla 15. října 2010 místem slavnostního odhalení busty prvního československého prezidenta TGM.

Bustu TGM slavnostně odhalil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek za účasti místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha a představitelů města, nemocnice TGM a dalších osobností společenského a kulturního života Při odhalení byla sehrána ukázka z divadelní hry „Tomášku, domů." Na počest oslavy 160. výročí narození nejvýznamější osobnosti našich novodobých dějin, hodonínského rodáka Tomáše Garrigue Masaryka byla na závěr vypálena čestná salva.

Autorem bronzové busty TGM je akademický sochař Josef Vajce. Busta prezidenta je umístěna na památníku z žuly. Na kamenné desce u památníku je Masarykův citát: „Život se nedá dostatečně vyložit, jen žít," který vyjadřuje humanistický přístup prezidenta Masaryka k významu, hodnotě a složitosti lidského života.

Prezident Masaryk kladl velký důraz na otázku sociální péče, dostupnost sociálního a zdravotního pojištění chápal jako otázku sociální spravedlnosti.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze