Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Obstrukce je také forma stávky, ODS vydírá celou společnost

Obstrukce je také forma stávky, ODS vydírá celou společnost

Místopředseda České strany sociálně demokratické Zdeněk Škromach v pátek prohlásil, že současné obstrukce ODS jsou určitou formou stávky a ODS tak vydírá celou společnost. Předseda strany Jiří Paroubek k tomu poznamenal, že Občanská demokratická strana měla k podobným praktikám blízko i dříve.

 "Obstrukce je jakási forma stávky a ODS tak vydírá celou společnost a celý stát," uvedl v pátek Zdeněk Škromach. "My na stanoviska sociálních partnerů reagujeme. Proto jako poslanci a senátoři podpoříme návrh vlády na změnu zákona o DPH. Stávku je tedy možné odvrátit, zdá se ale, že ODS chce jít do konfliktu," dodal.

"My podporujeme svolání schůze Poslanecké sněmovny v rámci stavu legislativní nouze v co nejkratším termínu, už měsíc navrhujeme, aby se tento problém řešil. Jestliže ale ke stávce dojde a budou se hledat viníci, tak prvním viníkem jsou právě ODS a obstrukce," doplnil Škromacha předseda poslaneckého klubu ČSSD Bohuslav Sobotka s tím, že kdyby nebylo obstrukcí, mohl být problém zdaňování zaměstnaneckých benefitů vyřešen již před 14 dny.

Podle předsedy ČSSD bylo například dnešní vystoupení místopředsedy ODS Petra Nečase naprosto nesmyslné a bezobsažné. "Takové plácání prázdné slámy se slyší málokdy, prakticky se jedná o pokus zablokování legislativního procesu. Je proto dobře, že jsme se zástupci dalších politických stran došli ke kompromisu na vynětí těch 15 bodů ze zablokování," řekl Paroubek a vysvětlil, že ODS podobné praktiky využívala již dříve: "V minulosti se tato strana uchýlila k podobným typům politické destrukce, byla jimi například nulová tolerance či politické přeběhlictví."

"Trváme na tom, že poslanci, kteří svolají mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny, mají také plné právo rozhodnout o tom, jaké body jsou do programu této schůze zařazeny. Je možné na mimořádných schůzích projednávat také návrhy zákonů, které jsou vetovány Senátem či prezidentem republiky. Máme k dispozici první právní stanoviska, která náš postoj podporují," uzavřel Sobotka.

Autor. Filip Nachtmann

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze