Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

O prezidentské kandidatuře: Když vidím, co se kolem toho děje...

O prezidentské kandidatuře: Když vidím, co se kolem toho děje...

Místopředseda Senátu, sociální demokrat Zdeněk Škromach, rozvířil letní okurkovou sezonu svým „nadsazeným“ ohlášením záměru kandidovat v roce 2018 na prezidenta. Jeho prohlášení vyvolalo takový ohlas, že mu během několika týdnů přibyli minimálně dva protikandidáti. Nyní na dotazy na téma své cesty na Hrad odpovídal čtenářům ParlamentníchListů.cz.

Na dotaz čtenářky, zda chce skutečně kandidovat na prezidenta, Škromach odpověděl, že jeho vyjádření bylo míněno s jistou mírou nadsázky. „Osobně bych uvažoval seriózně o kandidatuře v okamžiku, kdy by byla taková veřejná poptávka, nikoli pouze z vlastní iniciativy,“ uvedl místopředseda Senátu. Zastává však názor, že v politické kariéře je třeba růst a prezidentský post je pro každého vrcholem tohoto růstu.

Jiná čtenářka vzala Škromachovu kandidaturu jako hotovou věc a začala mu domlouvat, že by to neměl přehánět s péčí o svou image, která by jej mohla stát zdraví. „Nemyslím si, že potřebujeme dalšího prezidenta, který bude neustále někde po doktorech,“ poznamenala s nadsázkou v narážce na Škromachovy diety, kterými v posledním roce výrazně zredukoval svou váhu. Vážněji pak čtenářku zajímalo, co říká na fakt, že v ateistickém Česku chce být prezidentem teolog Tomáš Halík.

Senátor ji ujistil, že chození po doktorech mu nehrozí a jeho zdravotní stav se naopak výrazně zlepšil. Jeho vyjádření k prezidentské kandidatuře je však prý třeba brát s nadsázkou. „I když podle posledních ohlasů dalších možných kandidátů o tom snad začnu uvažovat vážně,“ dodává v narážce na své potenciální protikandidáty.

Dalšího čtenáře pak zajímalo, zda se i v zimě dočká pokračování Škromachova internetového seriálu „Hovory od bazénku“. Třeba „Hovory od krbu“, byť se nejedná o původní Škromachův nápad, by prý nebyly špatné. Místopředseda Senátu si však myslí, že tato forma komunikace je vhodnější v letní sezoně, kdy není takový shon a může se vyjádřit i k méně vážným tématům.

„Nejsem si jist, zda by byl zájem sledovat hovory Zdeňka Škromacha v adventní době, kdy máme hlavu plnou příprav na vánoční svátky,“ uvedl. Přesto se ale prý nad „zimní“ variantou svého internetového vysílání zamyslí.

autor: jav, ParlamentníListy.cz

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze