Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Nikdy mi nic samo od sebe nespadlo do klína a vše jsem si musel tvrdě odpracovat

Nikdy mi nic samo od sebe nespadlo do klína a vše jsem si musel tvrdě odpracovat

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od: Vojtěcha Bartoše

Vážený pane Poslanče!

Bohuzel jsem nemel to stesti narodit se do rodiny velkopodnikatelu, reditelu polostatnich molochu ci vysokych statnich uredniku a jsem pouhy chudy prislusnik cechu studentskeho a proto bych Vas vzhledem k Vasemu neskonalemu socialnimu citeni a smyslu pro systemovost a skutecne reseni skutecnych problemu chtel take pozadat o maly prispevek do me zatim temer nicotne domacnosti...treba rychlovarnou konvici? nebo vlastne proc Vasemu soucitu nedat pruchod a nezasponzorovat utulnou malou kuchynku? a kdyz uz byste byl v tom, tak zarizeni dalsich pokojicku by se take hodilo! no v tom pripade rovnou i prispevek na nejake to staveni, ve kterem by ty pokojicky a kuchynka mohly byt! Vzdyt Vas pan predseda Paroubek byl ten, kdo tvrdil, ze socialni bydleni o rozmerech 90m2 by melo byt dostupne kazdemu...to byste tim padem mohl zaridit novy byt i mym rodicum stejne jako velke casti nasi populace, kdyz jste tak neskonale laskav a obdarovavate nahodne zadatele na FB ruznymi vecmi, nebot Vas preci nemuzu podezirat z prachobycejneho a do nebe volajicho populismu, stejne jako nikoho z Vasi ctene partaje! Pane Skromachu velmi si cenim Vaseho zajmu o blaho teto spolecnosti, ale verte, ze nejvetsi blaho byste zpusobil s tim, kdybyste odesel z aktivni politiky a venoval se oboru lidske cinnosti, ve kterem nemuzete napachat tolik skody stejne jako cele soucasne predsednictvo CSSD...verim, ze pro mnohe by se v tu chvili stala tato strana razem stranou kdyz ne volitelnou tak aspon mene, prominte mi ten vyraz, prosim , "jako-osina-v-zadkoidní"...

Se srdečnými pozdravy a přáním všeho dobrého nevolič sociální demokracie

Vojtěch Bartoš

Odpověď:

Milý Vojto,

když za mnou přišla moje dcera a potřebovala počítač ke studiu, tak jsem jí ho koupil. Ovšem s podmínkou, že mi do konce prázdnin polovinu vrátí. A taky tomu tak bylo. Peníze si vydělala na prázdninové brigádě. Nic není zadarmo.

Ve Vašem věku plus mínus, jsem dopoledne chodil na stavbu bytovky, odpoledne montovat armatury a přes víkendy se učil do školy. Mezi tím jsem ještě musel stíhat se věnovat ženě a dvěma dětem. Zajistil jsem rodině slušné bydlení a příjem do rodiny. Práce ve výrobě byla mnohem lépe placena než v kanceláři.

Věřte, že mi nikdy nic samo od sebe nespadlo do klína a vše jsem si musel tvrdě odpracovat. A tomu učím i svoje děti. Věřím, že i pro Vás to bude inspirace.

Hezký den a mnoho úspěchů ve studiu i v rodinném životě Vám přeje

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze