Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Nevěřím jim. Řeší korýtka a ne program vlády

Nevěřím jim. Řeší korýtka a ne program vlády

Opravdu nám nejde o křesla, prohlašují lídři stran K9. Zdeněk Škromach z ČSSD má ale na věc jiný názor.

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach se na stranickém webu pustil do představitelů ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Škromach nevěří, že se lídři trojice stran baví o programu.

"Zdá se, že nejde ani o program tak, jak to bylo prezentováno, protože jsem tam nikde nezaznamenal, jak chtějí skutečně řešit problémy ekonomické krize a jak chtějí vyvést tuto zemi z problémů, ale je to viceméně boj o křesla a o pozice," prohlásil Škromach.

"Jde jim o to, kdo bude mít větší vliv na to, kde bude moci víc vydělat. Zřejmě toto možná může budoucí koalici spojovat a uvidíme, jak se to projeví ve sněmovně,"dodal.

Opakovaná klišé: O křeslech nejednáme

Šéfové ODS, TOP 09 a Věcí veřejných neustále opakují, že o personálních otázkách ve vznikající se vládě se zatím nebaví.

"Opravdu zatím nejednáme o křeslech," zopakovali naposledy v průběhu páteční tiskové konference postupně Petr Tluchoř z ODS, Karel Schwarzenberg z TOP 09 a Radek John z Věcí veřejných.

Médii postupně prosakují spekulace o tom, že se strany dohodly na poměrném zastoupení v plánované vládě a že největší potíže zatím působí obsazení klíčové pozice ministra financí.

I to však lídři odmítají. Naposledy v pátek na společné tiskové konferenci hovořili o dohodách v oblasti práva, veřejných zakázek a boje proti korupci.

zdroj: parlamentnilisty.cz

autor: ol

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze