Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Nepomáhejte Babišovi s lustracemi, vyzývá ČSSD poslanec Tejc

Nepomáhejte Babišovi s lustracemi, vyzývá ČSSD poslanec Tejc

Nepomáhejte Andreji Babišovi s lustračním zákonem! S tímto apelem se chce na poslanecký klub ČSSD obránit poslanec této strany Jeroným Tejc. Zrušení zákona by umožnilo nástup lídra hnutí ANO do koaliční vlády pod vedením sociální demokracie.

První spor mezi předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou a takzvanými pučisty na sebe nenechal dlouho čekat. Poslanec Jeroným Tejc řekl on-line deníku TÝDEN.CZ, že uvnitř strany bude vystupovat proti zrušení lustračního zákona. Chce na svou stranu získat poslanecký klub. Pokud se mu to nepovede, nechystá rebelii. Podvolí se většinovému názoru.

Zrušení lustračního zákona prosazuje předseda strany Bohuslav Sobotka. Umožnil by, aby lídr hnutí ANO Andrej Babiš nemusel prezidentovi předkládat čisté lustrační osvědčení. Babišově účasti ve vznikající koaliční vládě by pak nic nestálo v cestě.

"Není důvod, aby naše strana tahala za pana Babiše horké brambory z ohně. Ten zákon časem přestane platit sám, když se do funkcí budou dostávat lidé narození v době, kdy na ně StB nedosáhla," řekl poslanec Jeroným Tejc.

Jeho slova není možné považovat za účelový útok na Sobotkovu strategii. V rozhovoru pro TÝDEN.CZ je Tejc pronesl před čtrnácti dny. Sobotka svůj návrh oznámil o více než týden později. "Jsme připraveni o zrušení lustračního zákona diskutovat. Už splnil svoji roli a není vážný důvod, aby platil i v dalších letech," řekl v pondělí šéf ČSSD Sobotka.

Svůj nápad však bude muset obhájit uvnitř strany. "Sdělím svůj postoj na jednání klubu a stranických orgánů. Pokud se o zrušení bude hlasovat ve sněmovně, budu prosazovat, aby hlasování bylo nezávazné," řekl Tejc. Jestli jeho názor bude zastávat menšina poslanců a nebude možné hlasovat volně, Tejc se podřídí většinovému názoru.

Autor: Tomáš  Menschik, - men - , Týden.cz

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze