Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Nenávistná kampaň pravice potvrzuje správnost kroku Předsednictva ČSSD

Nenávistná kampaň pravice potvrzuje správnost kroku Předsednictva ČSSD

Venku to vypadá na sluníčkový den. Je zajímavé kolik emocí a reakcí vyvolalo včerejší zhodnocení volebního výsledku ČSSD předsednictvem strany. Je smutné, že tady dochází k účelovému překrucování fakt.

Šlo jen o nutnou reakci na volební výsledek ČSSD, který nelze vykládat jako úspěch natož vítězství, jak to dělal předseda Slávek Sobotka. Ten už v září osobně převzal řízení volební kampaně a stranické orgány pouze informoval o svých rozhodnutích. A sám se přihlásil tímto i k osobní zodpovědnosti za volební výsledek.

Z původních preferencí až 35% jsme postupně slevovali až na 25%. A konečný výsledek 20,45% byl neúspěchem. Tento výsledek nám velmi ztěžuje vyjednat povolební uspořádání, ve kterém bychom mohli prosadit zásadní věci z našeho volebního programu. Nereálné setrvávání předsedy na interpretaci, že jsme vlastně uspěli, že rychle sestavíme vládu a splníme vše co jsme slíbily, je nebezpečné vyvolávání očekávání, které nemůže nastat. A je přímým ohrožením budoucího úspěchu ČSSD, ale i demokracie v naší zemi.

Nenávistná kampaň, která probíhá, jen potvrzuje, že to bylo správné zhodnocení povolební situace ze strany předsednictva ČSSD. Obzvláště komentáře pravicových novinářů, jsou pro mne potvrzením správnosti tohoto kroku. Bylo by dobře, kdyby členové a funkcionáři strany respektovali toto demokratické rozhodnutí.

Ale jinak chápu, že každý má právo na svůj názor. A i předseda Slávek Sobotka musí zvážit, jak svým postojem přispívá k jednotě strany a zhodnocení hubeného volebního výsledku, za který dobrovolně nese osobní zodpovědnost, ke které se v předvolební době přihlásil osobním a autoritativním řízením kampaně.

Dnes trochu delší, ale bylo potřeba to říct.

Tak ještě jedno polední kafíčko a pak položení věnce u pomníku T. G. Masaryka. Máme dnes přece velmi významný svátek pro naši státnost i náš národ.

Hezký den

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze