Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Nemocenské dávky náležejí jen osobám, které jsou podle zákona o nemocenském pojištění považováni za pojištěnce

Nemocenské dávky náležejí jen osobám, které jsou podle zákona o nemocenském pojištění považováni za pojištěnce

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od: paní Zahradníkové

Dobry den mam k Vam dotaz -po 6 mesicich na socialce mi byla odebrana davka do ZM + prispevek na diabetes.Verejnopr.prace mi lekarka i neurochirurg zamitl napsali- neni schona vykonavat -Odboru to nestaci a vyzaduje pracovni neschopenku .Tu mi naopak nechteji napsat ani odborny lekar s tim ze jejich zprava o omezeni jim musi stacit a nenocenska se lidem na socialce nevypisuje .Jde o dost velke problemy s pateri ktere ale zatim je dle vyjadreni "skoda"operovat.Jsem 11 let diabetik a ziji z exist.minima Prace tady v Havirove neni a na dojizdeni do Ostravy Karvine a okoli nenam penize .Co mam delat ?Kdo ma tedy pravdu?dekuji za odpoved Zahradnikova

Odpověď:

Dobrý den, paní Zahradníková,

odpovídám na Váš dotaz ze září 2009 až nyní, neboť jsem dosud postupně vyřizoval žádosti občanů o pomoc, které mi byly zaslány již dříve.

Nevím, zda problémy s vyplácením sociálních dávek jsou ve Vašem případě stále aktuální. Pokud tomu tak je, doporučuval bych Vám kontaktovat příslušné úřady a podat nové žádosti o dávky podle zákona o pomoci v hmotné nouzi (pověřenému obecnímu úřadu) a o příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách (obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností).

Jinak je pravdou, že dávky nemocenské náležejí jen osobám, které jsou podle zákona o nemocenském pojištění považováni za pojištěnce, tj. zaměstnancům a osobám samostatně výdělečné činným.

Hezký den

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze