Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Němeček: Lázně na pojišťovnu budou pro pacienty opět na 28 dní

Svatopluk Němeček, ministr zdravotnictví za ČSSD představil veřejnosti kroky vlády, které vedou ke stabilizaci segmentu lázeňství.

Prodloužení délky pobytu v lázních na pojišťovnu představuje jednu ze změn. "Základní délka pobytu komplexní péče u dospělých bude 28 dní, místo zkrácené. Týká se to například lázeňské péče po kardiochirurgických zákrocích, po operacích pohybového ústrojí jako jsou endoprotézy a podobně," vysvětlil ministr Němeček.

U dětí se prodlouží opakovaný pobyt v lázních, a to v případě všech nemocí, kde není předepsáno omezení délky. "Podle našeho odhadu by indikační seznam měl vést ke zvýšení 500 milionů maximálně s tím, že zdravotní pojišťovny s tím ve svých plánech počítají. To znamená, že nebude znamenat žádný velký problém," řekl Svatopluk Němeček a zdůraznil, že "to, co se stalo českým lázním, považujeme za velkou křivdu a nepromyšlený krok, který dopadl na pacienty i lázně, které nemají jen léčebný význam, ale jsou i významnými zaměstnavateli mnohdy v příhraničních regionech."

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze