Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Největší gauneři hákový kříž nenosí

Největší gauneři hákový kříž nenosí

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach v dalším díle Hovorů u bazénku komentoval zvýšenou aktivitu příslušníků neonacistických organizací, kteří v posledních měsících opakovaně svolávají demonstrace proti romské menšině v Česku.

Naposledy se neonacisté sešli na zakázaném shromáždění v Ostravě kde vyvolali ostré střety s policií.

Zdeněk Škromach se domnívá, že podobné akce k nimž se v některých případech připojují i občané, kteří k neonacistům nepatří je projevem, který reaguje na společenskou situaci, kterou v České republice vytvářely vlády expremiérů Mirka Topolánka a Petra Nečase. "To znamená, že omezování sociálních výdajů a sociálního státu většinou vede k tomu, že se ve společnosti posiluje extrémizmus.

"Tady je potřeba říct, že ti, kteří pochodují v ulicích jsou pouze vrcholem ledovce.Ti největší gauneři nechodí s hákovými kříži a ve vysokých botách. Naopak nosí krásné barevné kravaty, hovoří o tom jak chtějí změnit společnost a jak to udělají rychle a snadno," prohlásil Zdeněk Škromach.

"Rychle a snadno nefunguje nic. Je dobré si vzpomenout na období před druhou světovou válkou kdy k moci nastupovaly různé totalitní systémy. To co dnes můžeme pozorovat má podobné symptomy protože společnost má problémy ekonomické, s nezaměstnaností a podobně. A hledají se důvody. Většinou je nejlépe to svém na někoho a říct: oni za to můžou.

Pak se to bohužel projevuje nárůstem extrémismu a násilím. Já mám podezření , že i ta minulá vláda  s Drábkem a Kalouskem v podstatě tuto situaci vytvářela a v zásadě jim to vyhovuje. Oni totiž nechtějí nic řešit, ale chtějí aby se to vyřešilo samo. A to samo řešení může bohužel vést až k těmto extrémním situacím," uzavřel Zdeněk Škromach další díl Hovorů u bazénku.

Zdroj: První zprávy

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze