Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Nejsme divize Agrofertu, aby nás redakce MfD úkolovala

Nejsme divize Agrofertu, aby nás redakce MfD úkolovala

Michal Hašek na Facebooku:

Tiskový orgán ANOpressu Mladá fronta Dnes pravil, že "Hašek tutlá" informace o propagaci Jihomoravského kraje.Už je to trochu nuda... Realita?

MfD si vyžádala podle zákona 106 o svobodném přístupu k informacím prehled vydaju Jihomoravskeho kraje za propagaci(kompletně vc. propagacnich predmetu), protoze se propagace tyka vedle uradu take desítek evropskych projektu s povinnou propagaci a mnoha příspěvkových organizaci kraje(mame jich celkem přes dvěstě), je to obsahově i časově náročnější než komentar několika větami a zpracování se podle zakona zpoplatňuje. Navíc vyřizujeme zadosti podle poradi,v jakem došly a v zákonných lhůtách. Jeste nejsme divize Agrofertu,aby nas redakce MfD ukolovala,získá vse podle zakona,ale standardne a bez přednostního,chcete-li protekčního přístupu oproti jinym žadatelům o informace...Vyjádření Krajského úřadu Jmk :

Krajský úřad Jihomoravského kraje se ohrazuje proti informacím ve článku MF Dnes. Informace, které si redaktor vyžádal, budou poskytnuty podle zákonných lhůt.Redaktor tohoto deníku si vyžádal informace podle zákona č. 106/1999 Sb., která je vyřizována standardním způsobem. Vzhledem k tomu, že povinnému subjektu (Krajskému úřadu Jihomoravského kraje) vznikly v souvislosti s poskytnutím informací náklady, byl žadatel vyzván k jejich úhradě. Vzhledem k tomu, že žadatel požadovanou úhradu zaplatil, budou mu požadované informace poskytnuty, a to v přiměřené lhůtě, jejíž délka nepřekročí 15 dnů (§ 14 odst. odst. 5 písm. d zákona č. 106/1999 Sb.), tzn. bude vyřízena nejpozději dne 22. 9. 2016. Tato agenda nepřísluší hejtmanovi ani samosprávě, vyřizuje ji krajský úřad. Žádosti jsou zpracovávány tak, jak po sobě časově jdou, a tak jsou i vyřizovány. V současné době jsou vyřizovány žádosti, jejichž maximální možná lhůta pro vyřízení končí ještě před předmětnou záležitostí. MF Dnes má nárok na informace, ale nikoliv na přednostní či protekční vyřízení žádosti.

Dobré ráno,jižní Moravo

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze