Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Nedostatečný rozpočet pro kraje ohrožuje existenci sociálních zařízení

Místopředseda sociální demokracie Zdeněk Škromach se vyjádřil k otázce rozpočtu krajů.

„Usnesení poslanecké sněmovny k prvnímu čtení státního rozpočtu bylo jasné v tom smyslu, aby vláda při přípravě nového rozpočtu vyčlenila pro kraje prostředky na úrovni roku 2008,“ říká Zdeněk Škromach

Poslanci nežádali navýšení rozpočtu krajů, ale aspoň udržení jeho stávající úrovně. To se však nestalo a krajům nyní budou chybět prostředky na financování sociálních služeb. „Chybějící tři miliardy ohrožují existenci domovů pro seniory, ústavů sociální péče a terénní sociální práce a ohrožuje to především ty, kteří jsou na těchto službách závislí,“ uvedl Zdeněk Škromach.

Stínový ministr páce a sociálních věcí Zdeněk Škromach zároveň naznačil, jak by se situace měla nyní řešit: „Poslanecká sněmovna by měla provést změnu v rozpočtu, nelíbí se nám to, ale musíme tak učinit, protože je třeba zajistit klid pro lidi, kteří jsou už i tak postiženi svou situací.“ Je důležité, aby i lidé, co poskytují sociální služby, měli v příštím roce jistotu zaměstnání. „Hledá se z které položky by měly peníze přijít, ale každopádně se zdá, že zde bude vůle k tomu tuto změnu rozpočtu schválit,“ říká Zdeněk Škromach.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze