Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Nečas předal kontrolu na vládou lobbistům

Strakova akademie se chystá na novou vládu. Ministerská křesla již mají své horké kandidáty.

Jak hodnotí navrhované obsazení klíčových postů jsme se zeptali poslance a bývalého ministra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha: „Ukazuje se, že odbornost nemá u ministrů žádnou důležitost, důležité je, kdo si o jaký post řekl.“

Podle slov Zdeňka Škromacha Petr Nečas předal kontrolu nad vládou do rukou lobbistů, kteří se nechali zvolit přímo poslanci. „Problém se do budoucna jistě projeví v určité nekompetentnosti vlády nebo ve zvýšení korupčnosti v České republice," uvedl.

Do křesla ministra práce a sociálních věcí se chystá usednout bývalý prezident Hospodářské komory Jaromír Drábek, který se sice orientuje v oblasti podnikání, ale v oblasti sociálních věcí se nikdy neangažoval. „Možná je to dobře, protože bude muset realizovat věci, které budou zřejmě velmi drastické vůči rodinám s dětmi, vůči seniorům i vůči lidem se zdravotním postižením," míní Zdeněk Škromach.

„Bude otázkou, jakou sílu bude mít vládní koalice, až se skutečně začne o zákonech hlasovat, takže uvidíme, jak pan ministr Drábek bude dbát na nějaký sociální smír a hledání dohody mezi zaměstnanci a zaměstnavateli například na tripartitě," uzavřel Zdeněk Škromach.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze