Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Návrh zákona o zdravotnických prostředcích je problematický

Svatopluk Němeček, ministr zdravotnictví za ČSSD oznámil že nedopustí,  aby nekvalitní zákon vnesl do praxe zbytečné problémy.

„Návrh zákona o zdravotnických prostředcích, o kterém bude zítra ve sněmovně jednat Výbor pro zdravotnictví, je dle mého názoru plný nedořešených problémů a je třeba nalézt cestu, jak některých jeho dopadů praxi ušetřit. Zákon by například neumožnil prodej kontaktních čoček v ambulanci očního lékaře. Navíc norma obsahuje nejasné formulace v otázce kvalifikace osob, které mají posuzovat co je a není dle zákona zdravotnický prostředek," jmenoval některé obavy z návrhu z dílny předchozího vedení rezortu ministr Němeček.

„Je třeba vyjednat s Výborem pro zdravotnictví takový postup, abychom omezili negativní dopady zdržení zákona a zároveň nedopustili zavedení některých zjevně zbytečných komplikací. Normu předložila ještě minulá vláda Jiřího Rusnoka, a to 15. ledna tohoto roku. Až následně jsme odhalili, jak zásadní problémy může způsobit. Pokud by nebyla možná jiná cesta, požádám vládu o stažení normy z projednávání ve sněmovně. Jednání náměstka Toma Philippa s předsedou Výboru pro zdravotnictví je sjednáno na zítra ráno," dodal ministr zdravotnictví.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze