Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Naše vláda bude vládou sebevrahů

Naše vláda bude vládou sebevrahů

Zdeněk Škromach byl znovu zvolen do vedení ČSSD a nyní hodlá bojovat o to, aby příští vláda, pokud ji bude sestavovat ČSSD, dokázala napravit co nejvíc z toho, co napáchaly vlády ODS. Sociální demokracie je podle něj stranou práce a musí se postarat, aby ti, co pracují, měli garantovanou jistou životní úroveň. Což je něco, na co prý pravice úplně rezignovala.

„Sociálnědemokratická strana je často označovaná za stranu sociálních dávek. To už dávno neplatí,“ řekl Škromach serveru Euro.E15.cz. I z kroků sociálnědemokratických vlád je prý zřejmé, že ČSSD je stranou práce. Člověk by podle nich měl mít možnost pracovat, a pokud tak činí, měl by mít zaručený slušný příjem. Za vlád ČSSD se toho prý dosahovalo například rychlejším zvyšováním minimální mzdy.

Připouští, že snížení životních nákladů je velmi složité provést. „Uděláme pakt daňové stability. To znamená, že daně se změní po nástupu vlády a oznámíme přitom i jak to bude dál,“ plánuje stínový ministr práce a sociálních věcí. Přesto by dlouhodobým trendem mělo být snižování snížené sazby DPH.

Kromě toho je podle něj nezbytné změnit například systém valorizací životního minima nebo důchodců. „V zásadě není možné na jedné straně zvyšovat životní náklady třeba pro seniory a rodiny s dětmi a na druhé straně jim snížit valorizace, které růst životních nákladů mají kompenzovat,“ myslí si Škromach.

Zároveň si je vědom, že provést všechny tyto změny bude náročné, zejména proto, v jakém stavu ČSSD po případných vítězných volbách bude zemi přebírat. „Bude to vláda sebevrahů, jak kdysi říkával Miloš Zeman. Mnohá ministerstva jsou personálně zničená. Oborníci odešli, jsou plná kamarádů a kamarádek. Nebude snadné rezorty stabilizovat,“ obává se.

Autor: jav, ParlamentníListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze