Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Na důchody za sociální demokracie vždy bylo

ČSSD ví, jak správně řešit důchodovou problematiku. ODS a TOP 09 škodí systému.

„Musím reagovat na bezprecedentní útok na to, co jsem řekl. Já myslím, že vytrhávání z kontextu je něco podobného, a podobným způsobem lživého nebo podobné, tak jak si pan senátor tady žádal, řešení. Já myslím, že by bylo docela rozumné, kdyby každý vycházel z toho, co skutečně bylo řečeno.
A řečeno bylo, že samozřejmě je mi jedno, kde na to vláda vezme, protože je to její zodpovědnost. A jestli na to vybere daně tím nebo oním způsobem, je to její zodpovědnost. Ale my víme, jak bychom to řešili. A když to nevíte, a říkáte, že nemáte peníze, že neumíte vybrat peníze, že tady nakonec produkujete největší deficitní rozpočty v historii novodobé České republiky, dostáváte za to ještě vyznamenání, tak jak už bylo řečeno, od ne příliš významných zahraničních médií, no tak to je vaše věc.

Ale na důchody za sociální demokracie vždycky bylo. Vaše vlády přebíraly tuto zemi za situace, kdy důchodový systém byl v přebytku. A dovedly jste ho do stavu, že je v deficitu řádově desítek miliard. A opatření, které děláte -- a já myslím, že na to pan senátor nebyl schopen, ani ochoten reagovat, proč vyvádí peníze z toho systému do jiného systému - a zdůvodňuje to tím, že potřebují kvůli tomu zvyšovat DPH a vybírat vlastně od důchodců po korunce na to, aby tento deficit, který uměle v systému vytvořili, tak aby ho pokryli.

Musím říct, že tyhle docela jednoduché reakce a vytrhávání z kontextu by asi v Senátu zaznívat neměly. Já myslím, že to určitě svědčí i o řekněme schopnosti vnímat realitu autorů a neschopnosti obhajovat vládní politiku. Já musím říct, že docela jsem zklamán z toho, že tady fakticky nevystoupil žádný vládní senátor. A když už, tak v zásadě nebyl schopen se ani postavit jednoznačně a razantně za vládní politiku, kterou by tady vlastně měl hájit. A spíše jsou to výpady proti opoziční sociální demokracii, která s těmito návrhy nepřichází, která říká, že říkáme, že je potřeba tento systém stabilizovat. A nikoli destabilizovat tím, že z toho vyvedete peníze a pak říkáte, že nemáte, z čeho byste to financovali. Tak prosím, nepřekrucujte naše slova a raději hovořte sami za sebe,” uvedl Zdeněk Škromach v Senátu.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze