Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Myslel jsem, že do druhého kola půjdu s Kolibou

Myslel jsem, že do druhého kola půjdu s Kolibou

Hodonínsko - Přesně 47,72 procent voličů rozhodovalo při víkendových volbách do Senátu na Hodonínsku. Suverénně vyhrál sociální demokrat Zdeněk Škromach, kterého volilo 37,28 procent lidí

Na druhém místě skončila Alena Venhodová, která za Škromachem pokulhává s patnácti procentním rozdílem – volilo jii 22,14 procent těch, kteří vhodili senátní obálku do uren. Na třetím místě pak s 15,28 procenty skončil lidovec Jiří Koliba. Překvapením byl úspěch komunistky Martiny Milerové, která získala přes deset procent hlasů, přesně 10,37 procenta.

„Jsem velmi pokorný, protože to byl jen první krok a bylo by nedobré, kdyby občané voliči si to vyložili tak, že už je dobojováno,“ komentoval svůj úspěch Zdeněk Škromach. Podle něj přijde hlavní střet ve druhém kole. „Doufám, že mě přijdou podpořit i lidé, kteří volili jiné kandidáty, ale nesouhlasí s touto vládou,“ řekl Škromach. Ten, jako místopředseda strany, sledoval vývoj voleb v Praze. „Museli jsme zvolit některé další postupy pro vyjednávání v rámci jak komunálních voleb, tak i pro ten poslední týden senátních voleb,“ vysvětlil Škromach, který připustil, že největším překvapením pro něj bylo třetí místo lidovce Jiřího Koliby.

„Teď už to můžu říct. Očekával jsem, že bude mít lepší výsledek pan Koliba, který bude mým soupeřem v druhém kole. Nakonec se ale ukázalo, že ODS má stále svoji pevnou základnu. Jsem ale rád, že se mi k podpoře podařilo přesvědčit dvakrát tolik lidí,“ zhodnotil. Zdeněk Škromach bude v následujícím týdnu na Hodonínsku pokračovat v předvolební kampani. Kromě Hodonína či Kyjova zavítá i do Bzence či Dubňan. Jiřího Kolibu, který z boje o senátorské křeslo v prvním kole vypadl, výsledky voleb nepřekvapily. „Není se čemu divit, že v našem regionu postiženém vysokou nezaměstnaností je pozice ČSSD tak silná,“ uvedl Koliba. Ten z výsledku zklamaný nebyl, účast v senátních volbách považuje za životní zkušenost.

zdroj: hodoninsky.denik.cz

autor: JANA RYBOVÁ ZUZANA ČERNÁ

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze