Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Musím lidi přilákat volit

Musím lidi přilákat volit

Rohatec – Zdeněk Škromach byl jako místopředseda Senátu velkým favoritem na postup z prvního místa. Nakonec ale může být rád, že ustál velký víkendový neúspěch sociálních demokratů a postoupil do senátního finále pro volební obvod Hodonínska a Kyjovska.

Jaké jsou dojmy po skončení prvního kola?

Ukázalo se, že nižší účast spíše prospěla menším stranám. Lidé nevzali Josefa Zimovčáka jako zástupce úplně standardní strany. Naopak se ukazuje, že lidovci mají v okrese poměrně silnou základnu a podporovatele. Jsem velmi rád, že jsem získal podporu do druhého kola. Moc za ni všem, kteří odevzdali svůj hlas pro mě, děkuji a doufám, že mě přijdou podpořit ještě jednou. Mnohým mým kolegům z ČSSD se to nepodařilo.

Převládá zklamání z druhého místa, nebo radost z jistoty druhého kola?

Samozřejmě jsem rád, že postupuji. Věřím, že ve druhém kole přijdou i ti, kteří buď hlasovali pro jiné kandidáty, nebo nehlasovali, a teď pocítí potřebu přijít volit. Druhé místo je také daní za takovou mediální suverenitu a různé odhady, které možná uspaly některé tradiční voliče naší strany na Hodonínsku.

Na co se v posledním týdnu kampaně zaměříte?

Musíme napnout síly, aby lidé přišli znovu k volbám. V druhém kole je navíc nevýhoda, že hlasovací lístky dostanou až ve volebních místnostech.

V čem máte výhodu ve druhém kole oproti soupeřce?

Spíše nevýhodu. Vždycky je trošku jednodušší získat mandát než ho obhájit. Na druhé straně jsem toho za ta léta dokázal pro náš okres hodně udělat. Vnímám druhé místo jako určitou výzvu vůči těm, kteří nešli volit jen proto, že si už mysleli, že Škromach má vyhráno.

Zdroj: Hodonínský Deník.cz

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze