Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Mirku Topolánku, odejděte do politického důchodu

Mirek Topolánek při zahájení své "pražské" kampaně u nás, na Jižní Moravě dne 3.7. 2009 "vysvětlil" českým důchodcům, že se mají nejlépe od roku 1989 a že jejich životní úroveň za vlád ODS se nebývale zvýšila.

Jaká jsou fakta? Vláda Mirka Topolánka nedala českým důchodcům ani o korunu navíc než musela dle zákona přijatého za předchozích vlád sociální demokracie.

Smlouvu s občany, kterou Mirek Topolánek teatrálně podepsal před televizními kamerami krátce před volbami v roce 2006 a která obsahovala závazek zvýšení penzí důchodcům o 1000 Kč, tak nedodržela ani v nejmenším.

Jediné, co tato vláda v praxi skutečně udělala pro důchodce je zavedení poplatků u lékaře a plateb lékárnách. Tím ODS opět nedodržela ani další závazek této smlouvy ze symbolické kapitoly Vláda skutečné solidarity, která říká, že: "Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění."

Jak si představuje Mirek Topolánek skutečnou solidaritu mohl každý občan vidět na vlastní oči za poslední tři roky jeho vlády. Zjednodušeně řečeno: robustní podpora nejbohatším skupinám obyvatel.

Mirek Topolánek lže české veřejnosti, a zřejmě ho to baví. Dokonce i v takových věcech, jako je jeho právě probíhající moravská tour „Léto s Topolem“, jejíž část absolvuje luxusním automobilem místo tolik propagované jízdy na kole.

Tomu se můžeme jen smát, ale z výše důchodů, ze kterých musí žít naši senioři, je nám všem spíše do pláče.

Proto vyzývám Mirka Topolánka, aby se společně se mnou pokusil žít jeden měsíc za 10 000 korun a na vlastní kůži si vyzkoušel situaci většiny českých důchodců.

Pokud Mirek Topolánek tuto výzvu přijme, musím ho dopředu upozornit, že nebude moci odjet na drahou dovolenou do Toskánska, pronajímat si luxusní jachty ani cestovat soukromým letadlem. Nebude moci dokonce ani použít své kolo, jehož cena odpovídá výši tří průměrných důchodů.

Pokud tuto mou výzvu nepřijme, měl by se společně se svým přítelem Markem Dalíkem vrátit do své rezidence v Itálii a odejít do politického důchodu. Jestliže toho není schopen, měli by ho tam 10. října ve volbách vrátit nejen čeští senioři, ale všichni čeští občané.

Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD a stínový ministr práce a sociálních věcí

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze