Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček chce změnit systém vzdělávání lékařů

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček chce změnit systém vzdělávání lékařů

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček při své včerejší návštěvě vysočinských nemocnic potvrdil, že má na stole hotový návrh zákona, který navrhuje změnu postgraduálního vzdělávání lékařů.

„Jde o zjednodušení a zkrácení respektive úpravu počtů výkonů nutných pro získání atestace. Lékaři by větší část vzdělávání měli absolvovat místo ve fakultních v regionálních nemocnicích,“ uvedl při své návštěvě Nemocnice Havlíčkův Brod ministr Svatopluk Němeček. Podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka jde o velice zásadní změnu a bude třeba o ní přesvědčit i odpůrce. „ Navrhovaná změna má smysl a pomohla by vyřešit stávající nedostatek lékařů v krajských nemocnicích,“ potvrdil Jiří Běhounek.

Svatopluk Němeček navštívil Vysočinu na pozvání hejtmana kraje Jiřího Běhounka 5. března 2015.  Jak během prohlídek krajských nemocnic několikrát zdůraznil, stále se přesvědčuje o faktu, že krajské nemocnice plní svůj účel a nabízí základní lůžkovou péči.

 Nové hematologické oddělení umístěné v právě dostavovaném pavilonu navštívil ministr zdravotnictví v Nemocnici Pelhřimov. Prohlédl si moderní prostory a seznámil se s provozem oddělení. Za běžného provozu si v doprovodu hejtmana Kraje Vysočina prohlédli hosté novou budovu Emergency Nemocnice Havlíčkův Brod, operační středisko Zdravotnické záchranné  služby Kraje Vysočina v Jihlavě a moderní pracoviště Urgentního příjmu Nemocnice Jihlava.

Aktuální počty volných míst pro lékaře
Nemocnice Jihlava – 10 lékařů (především hematologie)
Nemocnice Nové Město na Moravě – 5 lékařů (především pediatři a lékaři na LDN)
Nemocnice Havlíčkův Brod – 9 lékařů (především internista, pediatr a RDG)
Nemocnice Pelhřimov – 7 lékařů (především urologie, neurologie, ORL a ARO)
Nemocnice Třebíč - 12 lékařů (především internisté a radiologové)

 Autor, zdroj: kr-vysocina.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze