Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Ministerstvo vnitra nově zpracovává návrh volebního zákoníku

Ministerstvo vnitra nově zpracovává návrh volebního zákoníku

Zdeněk Škromach odpovídá na dotaz z portálu ParlamentníListy.cz

Dotaz od: paní Kalinové

Dobrý den pane Škromachu,
mám dotaz, zda by jste mi na moji otázku odpověděl na můj výše uvedený email.Zajímá mne kam se mohu příště obrátit, když se mi tato níže uvedená situace líbit nebude.
Chtěla bych zjistit jak je možné, aby probíhaly volby v takovémto duchu, jako jsem si letos zažila já. Byla jsem bohužel hospitalizována dopoledne dne 28.5.2010 a můj manžel mi zajistil, aby komise za mnou dorazila, avšak když došly 3 paní a já ležela na lůžku,tak ty dvě starší paní stály na konci lůžka s přenosnou urnou a ta mladá se mi postavila z boku postele a sledovala co tam dávám do obálky, načež jsem alespoň pokrčila nohy, ať se mi nedívá, kterou stranu volím a dávám do obálky, tak to je zaprvé.Jen k tomu, když jdu volit, tak jsem za plentou a ze zákona mám nárok na to, aby nikdo neviděl co volím. A za druhé přišlo mi nehorázné, když přišla komise mého okrsku volebního v dopoledních hodinách a poprosili jsme je jestli by se nemohli spojit s jiným okrskem a požádat komisi, ať tato dojde k vedle ležící paní, že měla být propuštěna v pátek nebo v sobotu u čehož jsem byla, když to pan primář na vizitě řekl. Na to ta komise odpověděla, že oni s nimi nic společného nemají a kontakt také nemají na ně. Tato paní měla při sobě pro jistotu i volební lístky, když jí lékař poslal do nemocnice a číslo okrsku bychom i s adresou jistě mohli sdělit. Příjde mi velice nedůstojné, aby se takto členky komise zachovaly ke staré paní, která chtěla volit, dále nesmyslné,že by měly po nemocnici lítat k různým pacientům různé komise, vždyť to nejde vzhledem k některým provozům a oddělením, a také, že to takto mohlo dopadnout s vícero staršími spoluobčany. To pak přestávám věřit ve svobodné, demokratické volby. Děkuji vám za odpověď, přeji hezký den zítra. KJ

Odpověď:

Dobrý den, paní Kalinová,

negativní zkušenosti s průběhem voleb v nemocnici, o nichž jste mi napsala, jsou, bohužel, nikoli výjimečné. V současné době zpracovává Ministerstvo vnitra návrh volebního zákoníku, kde by snad měly být i tyto organizační problémy řešeny. Až bude vládou návrh zákona předložen Parlamentu, rád využiji i Vašich zkušeností a podnětů při projednávání tohoto zásadního předpisu.

Děkuji Vám za důvěru, s níž jste se na mě obrátila a přeji Vám vše dobré.

Zdeněk Škromach

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze