Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

MICHAL HAŠEK: V KAZANI VZNIKNE LEKTORÁT ČEŠTINY

MICHAL HAŠEK: V KAZANI VZNIKNE LEKTORÁT ČEŠTINY

Závěrečnou část návštěvy delegace Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Michalem Haškem v Republice Tatarstán představovalo ve středu 18. června 2014 jednání delegace kraje se zástupci Kazaňské státní energetické univerzity a Kazaňské Povolžské federální univerzity. 

„Cílem bylo navázání spolupráce mezi Jihomoravským centrem pro mezinárodní mobilitu a Kazaňskou Povolžskou federální univerzitou ve věci zřízení lektorátu českého jazyka. Ten vznikne od příštího akademického roku," řekl hejtman Hašek. „O výsledcích třídenní mise jsem dnes po obědě znovu hovořil s prezidentem Republiky Tatarstán za účasti předsedy vlády a místopředsedy vlády pro ekonomiku. Věřím, že přinesou prospěch oběma regionům i našim firmám," uvedl Michal Hašek. 

Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu provozuje od akademického roku 2009/2010 v rámci projektu Internacionalizace jihomoravských vysokých škol hned několik lektorátů českého jazyka. V Ruské federaci takovýto lektorát už v současnosti existuje v Chanty-Mansijsku, Uljanovsku a Iževsku. Pracovní náplní lektora českého jazyka je výuka českého jazyka místních vysokoškolských studentů, vedení českého kulturního centra, propagace programu Internacionalizace mezi tamními studenty a v neposlední řadě pomoc uchazečům při přihlašování do programu Internacionalizace.

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze