Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Memorandum o modernizaci tří významných regionálních tratí podepsáno

Memorandum o modernizaci tří významných regionálních tratí podepsáno

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v pátek 20. června 2014 podepsal Memorandum o podpoře modernizace, elektrizace a výstavby tratí Hrušovany u Brna – Židlochovice, Šakvice – Hustopeče a Lhota Rapotina – Boskovice.

„Memorandum deklaruje jednoznačnou podporu přípravě odpovídajících opatření na uvedených tratích a jejich realizaci v co nejkratším termínu. Cílem je zjednodušení využití železniční dopravy pro obyvatele v brněnské aglomeraci, které umožní cesty do krajské metropole a obcí s rozšířenou působností bez přestupu, zkrátí cestovní doby a umožní zvýšení počtu objednávaných vlaků," řekl hejtman Michal Hašek.

„Podařilo se nám udělat první krok k naplnění našich záměrů. Společně s ministerstvem dopravy, Správou železniční dopravní cesty, starosty Židlochovic, Hustopečí a Boskovic a společností KORDIS JMK jsme podepsali memorandum o rozvoji železniční dopravy na regionálních tratích. Věřím, že tak, jak se nám podařilo prosadit pořízení nových vozových jednotek Českých drah, se nám podaří obnovit a modernizovat potřebná spojení těchto tří významných regionálních center s krajským městem," zdůraznil hejtman Hašek.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 345 kB).

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze