Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Ležaté osmičky

Ležaté osmičky

9-8-5 : 1. Ne, není to matematická rovnice, ani Vás nezkouším z počtů. Je to statistika výměn na postech ministra dopravy, generálních ředitelů Ředitelství silnic a dálnic a ředitelů Českých drah za posledních šest let, tedy od doby, kdy jsem byl na podzim 2008 zvolen hejtmanem Jihočeského kraje.

Za tu dobu se vystřídalo již devět ministrů dopravy, osm generálních ředitelů Ředitelství silnic a dálnic a po pondělku i pět generálních ředitelů Českých drah.

Nehodnotím, v kterých případech odvolání a výměny byly oprávněné. Rád bych jen upozornil na tuto doslova strašlivou statistiku v oblasti dopravy, která destabilizuje celý systém a neprospívá nikomu a ničemu. A bohužel má přímý dopad i na nás v Jihočeském kraji. Dostavba dálnice D3, která měla být původně hotová v roce 2010 je stále v nedohlednu. Taktéž IV. železniční koridor, po kterém jsme měli jezdit zhruba už v letošním roce.

Bohužel, časté střídání ředitelů a ministrů se stalo jakýmsi českým trendem, a to nejen v oblasti dopravy, která však těmto statistikám s přehledem vládne. Například oblast životního prostředí dopravě statečně sekunduje, neboť ministrů životního prostředí jsme za stejné období měli taktéž devět. Jestliže vám to připadá málo, mohu ještě přihodit počet ředitelů Národního parku Šumava, kterých jsem ve své funkci zažil pět. S obdobným výsledkem jako u dálnice i koridoru, tedy Zákon o Šumavě rovněž v nedohlednu…

V nedohlednu, či nekonečnu? Jak dlouho si místo konkrétních dat splnění závazků, které se zatím nepodařilo uskutečnit a bez kterých se nám tu opravdu těžko žije, budeme muset my, Jihočeši, psát do svých diářů ležaté osmičky, tedy nekonečno? Bojím se, že pokud bude tento trend pokračovat, tak donekonečna…

Jiří Zimola
hejtman Jihočeského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze