Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Kyjovské centrum služeb pro seniory nově vytvořilo 28 pracovních míst

Kyjovské centrum služeb pro seniory nově vytvořilo 28 pracovních míst

V Kyjově se dnes uskutečnilo slavností odevzdání dokončené stavby „Centrum služeb pro seniory Kyjov - rozšíření”.

Pásku od dostavby, která představuje výrazný kvalitativní posun v péči o seniory na okrese Hodonín přestřihl premiér vlády Jiří Rusnok a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek za účasti místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky Zdeňka Škromacha, představitelů města Kyjov, zaměstnanců a uživatelů Centra služeb pro seniory.

Hejtman Michal Hašek při této příležitosti uvedl: „Jsem hrdý na to, že současné vedení kraje svým rozhodnutím vybudovat a posílit kapacity a zlepšit péči o seniory v kraji dělá přesně to, co by měly dělat zodpovědné děti ve vztahu ke svým rodičům a prarodičům. Tedy zajistit jim důstojné podmínky pro podzim života.“

První uživatelé se nastěhují do novostavby po 1. listopadu 2013. Již v současnosné době je evidováno více jak 170 žadatelů o služby centra.

Pro region okresu Hodonín přináší  dostavba Centra služeb kromě vyššího standardu sociálních služeb i nově vytvořená pracovní místa pro 28 zaměstnanců. O práci je na Hodonínku - Kyjovsku velká poptávka, jen v tomto novém zařízení sociálních služeb převyšuje zájem o nabízené pracovní pozice nabídku cca 10 - 15násobně.

Jiří Rusnok a Michal Hašek otevřeli dostavbu Centra slžeb pro seniory v Kyjově

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze