Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Krajská rada schválila opatření na snížení dopadů ruského embarga

Krajská rada schválila opatření na snížení dopadů ruského embarga

Rada Jihomoravského kraje na jednání 25. srpna 2014 schválila návrh opatření za účelem snížení dopadů embarga Ruské federace na dovoz potravinářských a zemědělských produktů.

„Návrh vznikl ve spolupráci s Regionální agrární komorou, půjde zejména o organizaci kulatých stolů v jednotlivých okresech mezi prvopěstiteli a odběrateli – příspěvkovými organizacemi Jihomoravského kraje -, s cílem, jak dostat čerstvé potraviny co nejdříve k odběratelům,“ řekl radní Jaroslav Parolek.

„Už nyní se samozřejmě nakupují regionální potraviny, ale ne ve sta procentech. Během prvního týdne v září si na těchto kulatých stolech chceme upřesnit, které konkrétní komodity a kteří konkrétní jihomoravští dodavatelé jsou schopni začít plnit objednávky, jež přijdou z našich příspěvkových organizací. Chceme tak konkrétně pomoci mlékárnám postiženým sankcemi či jihomoravským ovocnářům a zelinářům. Budeme mít tak přesný přehled ze strany jídelen škol, nemocnic či domovů pro seniory, i toho, co budou schopni vykrýt jihomoravští zemědělci. Je to symbolická pomoc, my samozřejmě nejsme schopni vykoupit celou produkci. Dalším opatřením je významné posílení dotačního titulu na konání farmářských trhů. Chceme také jednat s maloobchodními řetězci, jako je Brněnka nebo COOP Jednota, a i v nich umožnit větší distribuci regionálních potravin ke konkrétním zákazníkům,“ zdůraznil hejtman Michal Hašek.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze