Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

KRAJ POMOHL KYJOVSKÉMU DOMOVU HORIZONT S PŘÍSTAVBOU I NOVÝM VÝTAHEM

KRAJ POMOHL KYJOVSKÉMU DOMOVU HORIZONT S PŘÍSTAVBOU I NOVÝM VÝTAHEM

Více než šest milionů korun investoval v průběhu minulého roku Jihomoravský kraj do přístavby a výtahu v budově D kyjovského Domova Horizont. Ve středu 20. ledna 2016 přestřihl hejtman Michal Hašek spolu s náměstkem Markem Šlapalem symbolickou pásku u dokončeného díla.

Hejtman Michal Hašek ocenil, že krajská samospráva rozhodla o přičlenění investičních prostředků na tento záměr a naplnila tak slib, že s touto pro domov tolik důležitou investicí pomůže. Poděkoval také vedení a pracovníkům krajem zřizovaného domova Horizont za odváděnou práci. „Úroveň společnosti se vždy pozná podle toho, jak se dovede postarat o své potřebné,“ řekl hejtman Hašek a konstatoval, že touto investicí v domově podpora kraje nekončí.

V současné době má domov registrovány dvě sociální služby – funguje jako domov pro osoby se zdravotním postižením s kapacitou 220 lůžek, a také jako chráněné bydlení nyní s kapacitou 16 lůžek. V letech 2009 až 2015 podpořil kraj rozvoj této svojí příspěvkové organizace více než 14 miliony korun. 

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze