Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Koskuba: Symptomy velkého maléru tady jsou. Z oranžového pohledu musím říci - bohužel.

Koskuba:  Symptomy velkého maléru tady jsou. Z oranžového pohledu musím říci - bohužel.

Poslanec ČSSD Jiří Koskuba pro ParlameníListy.cz komentuje scénář profesora Krejčího, podle kterého Bohuslav Sobotka může nadále zůstat ve velmi slabé pozici a ČSSD tím pádem může padat až k pouhým deseti procentům preferencí.

Jiří Koskuba, kterého se předpověď nepříliš optimistického scénáře dotýká stranicky, trochu nad odpovědí na druhé téma zaváhal.

„Co k tomu kulantně říci? Navíc ještě tak, abych neměl od pana řídícího učitele v ‚poslanecké třídnici' další černý puntík? Mám jich nějak moc. Možná by to chtělo zbrojní průkaz na hubu. Ale asi takhle... Taková je prostě práce politologa. Živí se tím a není zdaleka sám. Spolu s mnohými komentátory a analytiky, jejichž názory denně ze všech stran slyšíme, by to dalo minimálně na dvě naprosto dokonalé bezchybné vlády. Sakra práce, proč to už někdo dávno s nimi nezkusil?" ptá se poslanec.

Jak dodal, na rozdíl od většiny politiků si však nejen jmenovaný pan profesor může dovolit bezpochyby velký luxus. Být ve svých úvahách naprosto nezávislý a nezaujatý.

„Nesvázaný rozhodnutím ÚV, grémia, nějaké opoziční či koaliční smlouvy. Tedy měl, mohl by být. U nás si totiž už nemůže být člověk ničím jistý. Ať tak, nebo tak, kdo není zcela zaslepený, nemůže nevidět, že úvahy pana profesora nepostrádají zdravé jádro. Jisté symptomy velkého maléru tady jsou. Z oranžového pohledu musím říci - bohužel. Navíc sleduje-li někdo - čistě náhodou - na stránkách ParlamentníchListů.cz mé názory pravidelně, mohl by si myslet, že se s panem Krejčím v něčem shodujeme. A to, i když takový obyčejný parlamentní pěšáček se musí v rámci povinné loajality a stranické disciplíny ještě dost krotit. Nenuťte mne proto, prosím, raději podobné úvahy dále rozvádět. Nic dobrého z toho nekouká. Každý objektivní a alespoň jisté strategie znalý pozorovatel si uvedeného rizika nemůže nevšimnout. Pochopitelně naopak od těch, co si všimnout nesmějí. Nebo i raději nechtějí," poznamenal dále Koskuba. 

Dodává ale výzvu, aby za to ti dotyční nebyli odsuzováni. „Často se právě tohle vyplácí. Na rozdíl od kejvalů a podržtašek totiž nemívají kritici či poslové špatných zpráv u jakéhokoliv dvora příliš dlouhý život. Potom se nedivme, že tu a tam je možné zaslechnout nářky o jakémsi ‚vyčerpání personálních rezerv‘. Další globusy prý nejsou. Osobnosti třeba nahradit osobami. Také cesta…“ konstatoval poslanec sociální demokracie.

Podle něj se ale pak nějak příliš nehodí posmívat snad ne poslednímu záchrannému kongresu ODS. „Aby nakonec díky jistým kormidelníkům nenabrala naše loď podobný kurz. O Titaniku si ostatně rovněž mysleli, včetně kapitána, že je nepotopitelný. Nebyl. Nakonec si i pan kapitán všimnul, ale bylo pozdě. Až velmi pozdě. Jenže to ještě byla doba, kdy kapitán šel čestně ke dnu se svou lodí. Dnes je opravdu všechno jinak…“ uzavřel Koskuba komentář uplynulých dnů pro ParlamentníListy.cz.

Celý článek ze seriálu Týden s Kuberou a Koskubou si přečtěte na ParlamentníchListech.cz.

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze