Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Koskuba: Šest chyb? Nikoliv tragédie, ale ostuda to tedy je

Koskuba: Šest chyb? Nikoliv tragédie, ale ostuda to tedy je

Někdy může znamenat „přepsání“ fatální chybu, říká poslanec za ČSSD Jiří Koskuba k faktu, že během slavnostního jmenování nové vlády došlo i k několika „trapasům" nebo mírněji řečeno nedopatřením.

Poslanec Koskuba pro ParlamentníListy.cz dále mimo jiné uvedl: „Abych byl upřímný, ceremoniál jsem nesledoval. Měl jsem jako většina národa jiné všednější starosti. Ostatně u vzniku koalice, koaliční smlouvy či při sestavování vlády jsem taky nebyl. Vyjednávání šla totiž mimo náš poslanecký klub. Nicméně informace o trapasu se přes média ke mně dostala. Nikoliv tragédie, ale ostuda to tedy je. Obdobná, jako při inauguraci pana prezidenta, kdy též nějaký úředník zmastil přepis slibu. Stane se, chybička se každému tu a tam vloudí. Ale v takto vysokých ‚patrech‘ a navíc při podobně významných aktech by za to, zvláště v době počítačů, měly pomalu padat hlavy. Okopírovat v PC určitý text a jen s jistou úpravou písma či formátu jej přepsat na jiný blanket, to snad není práce až tak moc složitá. Přitom v uvedených případech nikoli špatně placená.“ 

Přiznal pak, že na druhé straně má ale z toho tak trošku škodolibou radost. „Martin, Marián, zemědělství, zdravotnictví, Brabec nebo Brabenec…co k tomu dodat?  Avšak lze se i ptát: když ‚oni‘ mohou, tak proč ne ‚my‘? Je totiž spousta obyčejných povolání, kde se nejen zrovinka nekopají nudou do zadku, a to za méně prašulí. Navíc podobné ‚přepsání‘ tam může znamenat naprosto fatální chybu. S následným mediálním i soudním cirkusem. Splést si na nádraží první kolej se sedmou nebo ve špitále levou ledvinu s pravou, to už může být katastrofa. Přitom se zhusta vše děje třeba ještě ve tři v noci a ve stresu. Na rozdíl od úředníků. Holt když dva dělají totéž, není to totéž,“ poznamenal dál poslanec sociální demokracie. 

Podle něj má proto o to větší důvod, oprávnění a i povinnost vyžadovat na novém panu ministrovi zdravotnictví, aby konečně něco udělal s obludně narůstající administrativou ve zdravotnictví. „Kvůli všelijakým přiblblým lejstrům na nebohého pacienta a nějaké léčení už jak doktorům, tak hlavně sestřičkám, vůbec nezbývá čas. A to smrdí velikým malérem! Měl by to pochopit. Vždyť kvůli přepsání jsme málem měli ministry zdravotnictví taky dva, jako policejní prezidenty,“ uvedl dále Koskuba, který je zároveň primářem pražské Nemocnice Bulovka.

Přece jen však to, jak probíhalo jmenování nové vlády Bohuslava Sobotky za zlé znamení nepovažuje. „Konec dobrý, všechno dobré, říká se. Kéž by. Dejme teď vládě obvyklých 100 dnů hájení. Pak uvidíme, na čem, jak a pro koho budou doopravdy ‚makať‘. I co na tom vyděláme nebo zase zaplatíme. Nezávidím jim. A myslím to upřímně. Jsem přeci socan - taky jak jinak, že?“ uzavřel s jistou nadsázkou první téma Jiří Koskuba.

Na ParalamentníchListech.cz si můžete přečíst celý článek ze seriálu TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze