Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Koskuba: Nemáme jiný glóbus? Dosti smutné zjištění...

Koskuba: Nemáme jiný glóbus? Dosti smutné zjištění...

Poslanec ČSSD Jiří Koskuba pro ParlamentníListy.cz k postoji prezidenta Miloše Zemana k navržené nové vládě. 

„I když, jak jsme mohli tento pátek slyšet, není důvod, ve vší úctě, jej považovat zrovinka za beránka nebo pasivního hradního pána. Musím však uznat, že argumenty hlavy státu byly jasné a srozumitelné. Pro mne, ač nejsem ani pučista, ani zemanovec, alespoň ano. Tentokrát projev pana prezidenta plně akceptuji a přes pouhé náznaky některé jeho rozpaky citlivě vnímám. Ačkoliv nejmenoval. Existuje-li však skutečně určitá averze z minulosti mezi panem prezidentem a panem novým premiérem, a nejen jím, pak umožnit co nejrychlejší fungování takto sestavené nové vlády může být i jistým projevem škodolibosti. A to přeci, jak alespoň tvrdí četné zlé jazyky, pan prezident být také umí. Jistě tak získá příležitost ke kritice a svým populárním bonmotům mířeným na Strakovu akademii. Trefit se asi nebude těžké. Potencionálnímu ministrovi financí moc nezávidím. Slova lze vskutku prokázat jedině činy," konstatoval poslanec ČSSD.

Podle něj nelze nepostřehnout ani páně prezidentovu značnou ohleduplnost. „Třeba kvůli jistému lustračnímu škraloupku taktně doporučuje bleskově přijmout narychlo a přiznejme si i na míru sesmolený zákon. Důvod vysvětlil. Jde mu údajně hlavně o státní tajemníky. Z úcty ke skutečně postiženým minulým režimem zkusme tomu věřit. Ale je tu přece jenom jisté ale. Pan prezident mi promine. On ‚jenom‘ jmenuje. Vyslovení důvěry vládě už skromně ponechá na jiných,“ pokračoval dál Koskuba.

Jak dodal, tento pátek očividně nechtěl kazit prezident panu Sobotkovi jeho jmenováním premiérem. „Stane se tak proto za týden, a tím bude mít zkažené víkendy až ty další. Abych však byl upřímný, pana prezidenta jistě nelze obviňovat z lhaní. Je-li proto pravdou, že náš pan předseda mu sdělil, ‚že nemá jiný glóbus‘, je to i pro prostého oranžového pěšáka po více než 20 rocích služby dosti smutné zjištění. A pan předseda mi promine. To by pak vůbec neznal stranu, v jejímž vedení se léta živí. A zřejmě neměl důvěru ve ‚své lidi‘, od kterých ji ale naopak žádá. To je ale pro velitele cesta do pekel. Věřte mi, nejde o útok, jde o radu. Vést lidi není zase až tak snadné. Ukřivděných expředsedů máme ostatně již nějak moc,“ uzavřel komentář týdne i v druhém tématu Jiří Koskuba.

Celý článek ze seriálu TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU čtěte na webu  ParlamentníListy.cz.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze