Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Koskuba: Letošní troje volby tvrdě prověří skutečnou cenu ‚akcií‘ politických subjektů

Koskuba: Letošní troje volby tvrdě prověří skutečnou cenu ‚akcií‘ politických subjektů

Poslanec ČSSD Jiří Koskuba pro ParlamentníListy.cz k tématům: Dočkáme se již v nejbližších dnech nové vlády? A přinese tato vláda do Česka sociální smír?

Dva měsíce po volbách, těsně od období před Vánocemi, se zdá, že je jasno. Koalice dohodla rozdělení resortů v sedmnáctičlenné vládě. Na tahu je ale nyní prezident Miloš Zeman. Dočká se tedy Česko už brzy nové vlády nebo ještě lze očekávat nějaké obraty? Sestavení a řízení této nové vládní skvadry tak poslanec Koskuba panu „budoucímu premiérovi Slávkovi“ prý vůbec nezávidí.

„Podepsané koaliční záměry jsou natolik obecné, že označovat je za ‚smlouvu‘, je velmi odvážné. Přitom, přestože konkrétní jména ministrů dosud také neznám, je již více než jisté, že jedním z vicepremiérů levicového předsedy vlády bude právě pán, který - jak sám prohlásil - zastavil levici. Upřímně řečeno, nejen tohle na přílišnou harmonii nevypadá. Nezbývá než spoléhat na rčení, že ‚protiklady se přitahují'. Je možná vhodné si připomenout, jak často a se škodolibou radostí byl po předchozí tři roky pan premiér Nečas vystaven rýpání, že skutečným šéfem jeho vlády je pan Kalousek. Což jistě byla pravda. Stejně jako to, že historie se zhusta opakuje,“ pokračoval dál poslanec ČSSD pro ParlamentníListy.cz.

Všiml si ale i toho, že nelze nevidět, jak pan Babiš vede trvalou předvolební kampaň. „Má na to. A tak za ni utrácí ještě více, než mnozí ti podle jeho billboardů političtí balíci a nemehla, za což je kritizoval. Nadcházející letošní troje volby totiž opět tvrdě prověří skutečnou cenu ‚akcií‘ soutěžících politických subjektů. Takže se může stát, byť je to pouhá spekulace, že už po roce vládnutí bude označena jistá část koalice - navíc ztratí-li další hlasy - za příliš rozhazovačnou. Otázku, zda ta oranžová, snad ani klást netřeba. Nenastane tím důvod k novým předčasným volbám? Opravdový byznysmen totiž jenom těžko může propásnout okamžik, kdy lze získat zcela dominantní postavení ‚na trhu‘,“ naznačil Koskuba s tím, že se ale přece jen možná mýlí a vše dopadne jinak.

„Byla to jenom taková úvaha, varování. Nikoliv malování čerta na zeď. Nicméně ještě před časem taky nikdo nevěřil, že nebudeme mít méně než 30 procent… A pak že neumíme překvapit,“ uzavřel Jiří Koskuba.

Celý článek čtěte na portálu ParlamentníListy.cz.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze