Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Koskuba je zdrcen. A toto nám řekl ke koaliční smlouvě

Koskuba je zdrcen. A toto nám řekl ke koaliční smlouvě

Poslanec ČSSD Jiří Koskuba pro ParlamentníListy.cz hovoří na téma: Nově zrozená koalice, poplatky u lékaře i omezení otevírací doby v supermarketech.

Kandidát na premiéra Bohuslav Sobotka prozradil, že nová koalice se nechystá měnit daně v roce 2014, zatímco se od roku 2015 sníží DPH na léky, knihy, pleny a dětskou výživu. Neprošla ani vyšší daňová progrese z příjmů fyzických osob.

Může být tedy ČSSD spokojena s dosavadními výsledky jednání?

„Nemyslím. Výsledky jednání prostě odpovídají výsledkům volebním. ČSSD vyhrála toliko numericky. Ve skutečnosti přišla skoro o milion hlasů. Což lze, zvláště po 3 letech předchozí vlády pana Nečase, považovat, ve vší úctě, za debakl. Je více než zřejmé, že jsme nepřesvědčili. To by přirozeně mělo vést k diskuzi, proč se tak stalo. Navíc opakovaně. I kdo za to může,“ předeslal v komentáři poslanec sociálních demokratů Jiří Koskuba.

Zrušení poplatků u lékaře – výhra ČSSD i terno pro občany?

„Právě pro socana ‚dobrá‘ otázka!“ posteskl si Koskuba. „Ale slíbil jsem upřímnost a sliby se mají plnit. Nejen o Vánocích. Pro Lidový dům to ale svedeme právě na ně, ano? I když místo ‚ano‘ je dnes vhodnější, byť nespisovně, říkat ‚jo‘. Čeho je totiž moc, toho je příliš. Než však odpovím, sluší se přiznat, že na věci mám osobní zájem. Jsem přece jenom lékař, a to navíc nemocniční,“ pokračoval dál. 

„Přestože zrušení zdravotnických poplatků je zatím vlastně to jediné, co zbylo z oranžových předvolebních slibů, současný způsob řešení ve mně nadšení nevyvolává. Nestydím se přiznat, že je tomu přímo naopak. Navíc úterní večerní parlamentní diskuze o tomto ve sněmovně i v médiích tak ‚populárním‘ problému mne v  názoru jenom utvrdila. Nerad bych se někoho dotkl, ale většina diskutujících z obou protistran neřekla nic nového a mnohdy byla poněkud mimo mísu. Pokusím se přesto být stručný,“ slíbil Koskuba.

Celý rozhovor série TÝDEN S KUBEROU A KOSKUBOU čtěte na ParlamentníchListech.cz.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze