Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Koskuba: Babišovi lidé rozumí, našim kafemlejnkům méně. Nebude - čistě náhodou - porucha na našem přijímači?

Koskuba: Babišovi lidé rozumí, našim kafemlejnkům méně. Nebude - čistě náhodou - porucha na našem přijímači?

Poslanec ČSSD Jiří Koskuba pro ParlamentníListy.cz k tomu, že v dalším průzkumu veřejného mínění se nejvíce dařilo ANO na úkor ČSSD. Co by měla udělat ČSSD, pokud bude chtít tento poměr a trend zvrátit?

„Všechno zdánlivě složité bývá velmi prosté. Jenom to vidět. Musíme se prostě změnit. Být konkrétní, struční a srozumitelní. Rozumíme zdánlivě všemu. Vytrvale slibujeme mnohým mnohé. Od mladých rodin s dětmi, přes studenty, zaměstnance, odboráře, nezaměstnané, handicapované až po seniory. Budou školky, nebude školné, a to ani na univerzitách, zrušíme veškeré poplatky v nemocnicích, policisté budou v ulicích, kriminálníci ve fešáckých kriminálech. Všichni zaměstnaní budou všemožně chránění, a to i před zaslouženou výpovědí. Dokonce i skuteční povaleči budou na dostatečné podpoře. A o svátcích - ve jménu zákona – bude ve velkých soukromých obchodech zavřeno….. Existují, pravda, i výjimky. Živnostníci jsou něco jako paraziti. Místo úspor hodláme daně zvyšovat do nekonečna. Též Brusel, náš vzor! Kupodivu pak dostaneme pouhý milion hlasů! Ve vší úctě, něco tady nesedí. Početně to nějak nevychází. Byť, uznávám, rudí z našeho oranžového volebního perníčku vždy něco udloubnou. Nejen však oni. I miliardář je pro vysloveně chudé přijatelnější. Asi rádi sní,“ poznamenal poslanec Koskuba.

Připomněl také heslo: Moudrému napověz. „Musí však o nápovědu stát. My se zatím k volebnímu debaklu čelem nepostavili. Takže nechtějte po mně, prosím, abych vylézal s nějakým zaručeným receptem. Nejsem ‚předseda z povolání‘ jako třeba pan Fico u sousedů za řekou Moravou. A i kdybych byl a recept měl, neřekl bych vám ho. Přestože se u nás mluví mnoho a rádo. Též o otevřené, přímé demokracii. Mít vlastní názor se sice povoluje. Ale říkat jej nahlas? No to snad ne! Jeden dnes totiž neví, kdo, kde a proč ho hned někdo označí za zemanovce, pučistu nebo rebela. Takže zatím co se my, pro jistotu opakovaně prolustrovaní, dohadujeme, kde a co povinně podepsat, jak naplnit sebezvláštnější doporučení grémia, pan Babiš boduje. Proti našim stabilně obsazovaným ‚spíkrům‘ mluví krátce, jednoduše, až možná nechutně prostě. Často tak, bez urážky, i vypadá. Dokonce přiznává, že něco neví. Jak neprofesionální, řekli by naši vůdci. Jenomže tento, letitým pobytem v parlamentním skleníku poněkud pokřivený, pohled našich ‚vyvolených‘ má jednu dosti podstatnou vadu. Jemu lidé rozumí. A přibývají. Našim kafemlejnkům však čím dál méně. Nebude - čistě náhodou - porucha na našem přijímači?“ uzavřel komentář tohoto týdne pro ParlamentníListy.cz sociálnědemokratický poslanec.

Celý článek ze seriálu TÝDEN S KOSKUBOU A KUBEROU čtěte na portále ParlamentníListy.cz.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze