Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Kompetenční centrum INTEMAC v Kuřimi hostí setkání „Budoucnost odborného vzdělávání v Jihomoravském kraji“

Kompetenční centrum INTEMAC v Kuřimi hostí setkání „Budoucnost odborného vzdělávání v Jihomoravském kraji“

Hejtman Michal Hašek spolu s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem v pondělí 29. září 2014 v Kompetenčním centru INTEMAC v Kuřimi zahájili setkání „Budoucnost odborného vzdělávání v Jihomoravském kraji“.

„Jsem rád, že se toto setkání koná právě zde v Kuřimi, je to příklad inovačního centra, které je postaveno mimo krajskou metropoli Brno. Jihomoravský kraj už má schválenou čtvrtou inovační strategii, jsme lídry v této oblasti. Strojírenství je klíčovým výrobním sektorem jižní Moravy a neobejde se bez intenzivnější spolupráce vědy i praxe a chceme tuto podporu rozšířit i o oblast vzdělávání. Toto centrum dostalo v rámci letošních stavebních veletrhů ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2013. Chci ještě jednou poděkovat všem, kteří se zasloužili o vznik Kompetenčního centra. Doufám, že takovýchto center vznikne více nejen na jižní Moravě, ale v celé České republice,“ řekl při zahájení hejtman Michal Hašek.

„Jsem rád, že právě Jihomoravský kraj je příkladem rozvíjejícího se regionu s řadou vědecko-výzkumných projektů, které dojdou uplatnění v komerční sféře,“ řekl ministr Mládek, který zdůraznil, že podpora inovací i podpora technického vzdělávání patří k vládním prioritám.

Na setkání se diskutovalo o podpoře technického vzdělávání od technických školek a tříd základních škol, strojírenského středoškolského centra po spolupráci s VUT Brno. Byly mj. představeny projekty Centrum odborného vzdělávání pro strojírenství, Technické mateřské školy a Systém dalšího vzdělávání ve strojírenství.

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze