Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Koaliční smlouva mezi ČSSD, hnutím ANO a KDU-ČSL /verze 1/. Přečtěte si ji celou

Koaliční smlouva mezi ČSSD, hnutím ANO a KDU-ČSL /verze 1/. Přečtěte si ji celou

Sociální demokraté, hnutí ANO a lidovci dořešili sporné body programu a dohodli se na koaliční smlouvě. Měla by pomoci zejména důchodcům a rodinám s malými dětmi. Počítá například s nižší sazbou DPH u léků nebo dětských plen. Slibuje také slevy na daních.

Z koaliční smlouvy, jejíž celé znění má Český rozhlas k dispozici, například vyplývá, že důchodcům by se od roku 2015 mělo zase vyplatit pracovat, budoucí možná koalice totiž pro ně počítá se slevou na dani z příjmu.

PDF Koaliční smlouva ČSSD, ANO a KDU-ČSL

Zkrátka ale nepřijdou ani nemocní penzisté, léky by se měly dostat do pětiprocentní sazby DPH. Ve stejné sazbě by měly být také dětská výživa nebo pleny a také knihy. Nemělo by se zvyšovat zdanění fyzických ani právnických osob.

ČSSD, ANO a KDU-ČSL chtějí také zrušit regulační poplatky - s výjimkou poplatku za pohotovost. 

Součástí smlouvy je také pravidelné zvyšování důchodů, postupné zvyšování minimální mzdy nebo sloučení druhého a třetího pilíře penzijního systém.

Dokument by mohli zástupci podepsat už ve čtvrtek. Pak smlouvu politici proberou na vnitrostranických jednáních a definitivně rozhodnou, jestli začne platit. 

Materiál má přes 40 stran a podle šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky jednání bylo tak dlouhé proto, že se znovu probíraly všechny programové nejasnosti.  

Autor:  Kateřina Prachařová, Květa Moravcová
Zdroj: Český rozhlas

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze