Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Kdyby byla policie v USA aktivní jako teď v ČR, pak tam mají stále otroctví

Kdyby byla policie v USA aktivní jako teď v ČR, pak tam mají stále otroctví

Policisté podle posledních informací prošetřují okolnosti odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Nad tím se pozastavil místopředseda Senátu Zdeněk Škromach z ČSSD.

Policie v rámci šetření jedné z větví kauzy Nagygate prošetřuje okolnosti odvolání Jiřího Pospíšila. Ten byl odvolán velmi nečekaně poté, co se snažil aktivně prosadit Lenku Bradáčovou do čela pražského vrchního zastupitelství. Sám Pospíšil už v této věci byl vypovídat.

Policejní postup překvapil mnohé. Například Zdeňka Škromacha. "Prý už policie bude rozhodovat i o jmenování a odvolávání ministrů. Tak na co se zdržovat s volbami. Včera jsem viděl film Lincoln. Stojí opravdu za podívání. Pokud by v té době byla stejně aktivní policie jako dnes, byly by USA asi dodnes otrokářskou zemí," napsal uštěpačně na sociální síti.

Podle dosavadních zpráv by policejní verze měla prověřovat, zda si odvolání Pospíšila, jenž rozvázal státním zástupcům ruce, neobjednal někdo z okolí lobbisty Ivo Rittiga. Sám Rittig momentálně čelí obvinění z praní špinavých peněz a ohrožení utajované informace.

Autor: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze