Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Kde je lid, když se za něj perem? Jeden Václavák nestačí

Kde je lid, když se za něj perem? Jeden Václavák nestačí

Atmosféra v poslanecké sněmovně je vypjatá. Od rána se řečníci koalice i opozice předhánějí v proslovech, očerňujících své ideologické souputníky. Bývalý poslanec, dnes senátor za ČSSD Zdeněk Škromach vyjádřil politování nad nízkou podporou obyvatel pro pád vlády.

„Černá parlamentní voda mě moc po ránu nenahodila. Pozdravit zasedání Mezinárodní organizace pro lidovou kulturu, která zasedá v Praze a reprezentuje více než 40 zemí. Smutný pohled před Sněmovnu, kde Nečasova vláda přeběhlíků a zrádců volebních slibů po gottwaldovsku "žádá o podporu". "Nakoupení" přeběhlíci jsou již připravení pronést své jidášké "Pro návrh". To přece za to stojí. A kolem prázdno. Nikde žádný zástup tisíců občanů, kteří by podpořili spravedlivý boj našich opozičních poslanců o pád této vlády. Kde jste? Jeden Václavák nestačí! I tímto způsobem posílám podporu našim poslaneckým orlům, kteří vedou v těchto chvílí svůj nesmiřitelný boj s touto Nečasovou vládou přeběhlíků, korupce a dluhů,“ komentoval na Facebooku aktuální situaci Škromach.

Od rána podle inormací redakce demonstruje před sněmovnou jen skupinka anarchistů, kteří stejně jako levicoví poslanci obviňují vládu, že svou politikou slouží bankám.

Ostrý Nečas

Páteční maraton před hlasováním o důvěře vládě odstartoval samotný premiér. "To, že lidé demonstrují z důvodů sociálních, může vážně myslet jen člověk mdlé inteligence," řekl premiér a vyvolal tím tak důrazný a hlasitý nesouhlas z levé strany sálu, vyjádřený výkřiky "fuj". Sociálně demonstrovat v zemi s nejnižší mírou chudoby v EU a s pátou nejnižší mírou nezaměstnanosti v EU podle něj možné není, došel tedy k závěru, že demonstrace jsou politické.

Zdroj: ParlamentniListy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze