Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Každý den dobrý, že paní Peake?

Každý den dobrý, že paní Peake?

Hrozila, že právě 10. ledna odejde její strana z koalice. Nakonec se však rozhodla jinak - s Nečasem zůstane.

Postup šéfky LIDEM Karolíny Peake nyní zkritizoval Zdeněk Škromach (ČSSD). Označil jej za politickou prostituci. A kritikou při ohlédnutí nad nedávným kolotočem kolem exministryně obrany Peake nešetřil ani Alexandr Vondra.

Karolína Peake včera na jednání lídrů jednotlivých stran vládní koalice informovala své kolegy Nečase (ODS) a Schwarzenberga (TOP 09) o tom, že její strana nadále zůstane s nimi. Neopustí je.

Ministři LIDEM přitom vyhrožovali, že právě k 10. lednu odejdou z vlády. Dnes to však již neplatí. Ve vládě je kromě vicepremiérky Peake ještě ministr pro místní rozvoj Jankovský a ministr bez portfeje a předseda Legislativní rady vlády Petr Mlsna. Z čela ministerstva dopravy pak odešel další člen LIDEM Pavel Dobeš, jeho náhrada však patrně z řad nejmenší vládní strany nevzejde.

Do konce ledna by ale měla koalice dojednat návrh nové koaliční smlouvy, do nějž by Peake ráda prosadila několik bodů. Např. přijetí balíčku snižujícího byrokracii a zákona o dohledu nad financováním politických stran. LIDEM také odmítají další zvyšování daní.

Škromach: Jde o politickou prostituci

Šéfku nejmenší vládní strany odsoudil za její rozhodnutí Zdeněk Škromach (ČSSD) - na svém veřejném profilu na Facebooku označil její postup za "politickou prostituci".

Peake zůstala s vládou i přes to, že byla vyhozena z ministerstva obrany. Po pouhých osmi dnech! A to především kvůli tomu, že navzdory svým slibům udělala krátce po svém nástupu čistku, po které se musel poroučet třeba generál Picek.

Zdeněk Škromach okomentoval počínání šéfky LIDEM Karolíny Peake

Zdeněk Škromach okomentoval počínání šéfky LIDEM Karolíny Peake Autor: Facebook

Vondra: Neměla na to

Jepičí působení Peake v čele tohoto resortu však nyní okomentoval i exministr Alexandr Vondra. A kritikou také nešetřil. Prolomil tak hradbu mlčení, za kterou se schoval.

"Postavili jsme nové koleje, ten vlak už po nich teď musí řídit někdo jiný. Pak přišla má nástupkyně a já jsem si dal zámek na pusu, že nic nebudu komentovat," sdělil exministr obrany v rozhovoru pro MF Dnes. 

Chování Peake v čele obrany však pro něj prý bylo šokem. "Zřejmě to chtěla všechno vrátit do starých kolejí. A narazila. Zdá se, že základy jsou vybudovány docela pevně," pochválil se Vondra a zároveň Peake přidal: "Na tu práci paní Peake nestačí. Je to její selhání, nikoli premiéra Nečase."

Autor: INT, simao, Blesk.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze