Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Kandidatura do Senátu

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, ale také zástupci krajské politiky nebo některé významné osobnosti - to jsou kandidáti sociální demokracie do třetiny Senátu, jak je potvrdilo vedení strany.

Jeden ze sociálnědemokratických kandidátů do Senátu, místopředseda strany a prozatím poslanec Zdeněk Škromach ve Světě o deváté připomněl, že senátní volby jsou specifické. „Spolu s komunálními volbami mají jiný charakter než volby sněmovní. Důležitý je i vztah kandidáta k volebnímu obvodu."

„Svou kampaň dělám celý život, to znamená kampaň kontaktní. Hovořit s lidmi, pomoci, kde se dá," uvedl Škromach a poukázal na nezaměstnanost v regionu.

Odmítl informace, že by stranická pokladna byla prázdná. „Takto to není. Máme určité závazky, které samozřejmě splácíme a nebude to pro sociální demokracii žádný problém, snadno si s tím poradí." Navíc senátní volby jsou podle něho levnější než sněmovní.

„V této situaci a povolebním uspořádání, které vzniklo, tak je možné, aby Senát korigoval určitým způsobem povolební výsledky. V této chvíli má v obou komorách vládní koalice většinu a například, kdyby se v této chvíle volil prezident České republiky a byl to kandidát koalice, například pan Schwarzenberg, o kterém se hovoří, tak by byl zvolen v prvním kole," řekl Škromach.

Slibuje si volební zisk, protože ČSSD nemusí na podzim usilovat o obhajobu žádného senátorského křesla.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze