Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Kalousek by zdanil i smrt

Kalousek by zdanil i smrt

Místopředseda ČSSD ostře napadl ministra financí Miroslava Kalouska, který chce omezit daňové zvýhodnění stravenek

Omezení by se týkalo i ostatních zaměstnaneckých benefitů jako jsou například režijní jízdenky, závodní stravování, rekreace nebo bydlení na ubytovnách. Zdeněk Škromach prohlásil, že Kalouskův záměr je pro ČSSD nepřijatelný. "Nemohu se ubránit dojmu, že pan Kalousek zdaní i smrt.  Stravenky byly zavedeny proto, aby zaměstnavatelé poskytli svým zaměstnancům kvalitní stravování za slušnou cenu. 

Pokud bude daňové zvýhodnění toho benefitu zrušeno ztrácí to smysl. Zaměstnavatelé s největší pravděpodobností stravenky zruší, neboť to pro ně přestane být výhodné jak pro ně, tak pro zaměstnance. Pracující tak přijdou o možnost koupit si levné a kvalitní jídlo," řekl Škromach v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz. "Zdaňovat naturální benefity je ve skutečnosti krokem proti snižování nezaměstnanosti. Zaměstnavatelům totiž bude toto opatření zdražovat pracovní sílu," dodal politik.

Škromach v této souvislosti prohlásil, že se poslanecký klub ČSSD připravuje v parlamentu kroky, jimiž se pokusí záměr ministra financí zvrátit. "Náš poslanecký klub připravuje způsob, podle kterého budeme ve sněmovně postupovat. Budeme se snažit nalomit jednotu vládních poslanců. Určitě jsou mezi nimi lidé, kteří se s tímto záměrem vlády nemohou ztotožnit. Noví poslanci šli do sněmovny s tím, že chtějí v politice něco změnit, nikoliv   hlasovat jako pouhá mašinérie pánů Kalouska a Nečase," uvedl místopředseda ČSSD.

zdroj: prvnizpravy.cz

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze