Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

K navrhovaným změnám ve vyplácení mateřské

K navrhovaným změnám ve vyplácení mateřské

Tak vláda se nám rozhodla šetřit na rodinách s dětmi, řekla by dnes asi paní Müllerová Švejkovi. Realita je však už mnohem méně zábavná. Kroky vlády, která se zřejmě v době vysoké nezaměstnanosti a probíhající hospodářské krize rozhodla šetřit i na rodičovských příspěvcích u nezaměstnaných matek, jsou pro sociální demokracii nepřijatelné

Přestože podporujeme snahy o zpružnění systému výplaty rodičovské, nemůžeme se navzdory vládní většině smířit s tím, že stát by měl šetřit právě na rodinách s dětmi. Nehledě na to, že hrozí, že mnozí rodiče, kteří nebudou státem dobře informováni a včas si neurčí délku mateřské dovolené, spadnou do čtyřleté varianty a přijdou tak o desítky tisíc korun.

Za správný krok nepovažuji ani to, že u čtyřleté varianty budou rodiče dostávat nižší částku již od 9. měsíce stáří dítěte. Právě vzhledem k tomu, že se v této variantě zřejmě budou pohybovat především nezaměstnané matky, a to z jakéhokoliv, tedy i nezaviněného důvodu, hrozí zde výrazné zhoršení sociální situace takových rodin. To sociální demokraté nemohou nikdy podpořit.

Zdeněk Škromach, stínový ministr práce a sociálních věcí za ČSSD

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze