Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Jiří Zimola: I velmi chytří lidé mohou podlehnout mainstreamu.

Jiří Zimola: I velmi chytří lidé mohou podlehnout mainstreamu.

Předesílám, že si konstatních názorů prof. J.Kellera vážím a vždy pro mne byly nejen osvěžením v zatuchlém politickém brčálníku, ale i důvodem k hlubšímu zamyšlení. Osobitý a mně velmi blízký styl inteligentního suchého humoru dává jeho komentářům potřebný nadhled.

Tím překvapující je pro mě páně profesorův dnešní komentář pro Právo, v němž se autor zabývá vztahem lidí žijících na anebo dokonce pod hranicí chudoby a jejich volebními preferencemi. Je bezesporu pravdou, že právě takoví lidé k volbám buď nejdou, nebo volí radikálně. A že hovory od bazénku tuto radikálnost jistě nenaplňovaly. Ale naplnily ji snad a k volební účasti motivovaly nahezkaní paňácové na oranžovém pozadí, slibující Dobře fungující stát?! Jsem přesvědčen, že při vší naivitě, kterou ani sám Z.Škromach nijak nepopíral, oslovily bazénové povídačky obyčejné lidi mnohem více.

Sociální demokracie nepochopila, co chtějí lidé slyšet, a nemůže se divit fenomenálnímu volebnímu zisku, nebezpečně atakujícímu hranici "úžasných" dvaceti procent. Že to zatím neakcentují sami sociální demokraté a slyší na hru o vnitřním nepříteli a páté koloně, je udivující, leč pochopitelné (zajímavé posty zavazují a oněmují); že má toto a takto zapotřebí komentovat nejinteligentnější český politický glosátor, je zase důkazem, že i velmi chytří lidé mohou podllehnout mainstreamu.

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze