Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu REGIONTOUR 2014

Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu REGIONTOUR 2014

Jihomoravský kraj se představuje na veletrhu REGIONTOUR 2014, který začal na brněnském výstavišti ve čtvrtek 16. ledna a potrvá až do neděle 19. ledna 2014.

Zahájení veletrhu se zúčastnil hejtman Michal Hašek, premiér v demisi Jiří Rusnok či ministr pro místní rozvoj v demisi František Lukl. Hejtman Hašek při zahájení zdůraznil, že na brněnském výstavišti návštěvníci naleznou to nejkrásnější ze všech krajů České republiky i partnerských regionů a inspiraci pro to, jak strávit chvíle odpočinku.

Jihomoravský kraj představuje svou nabídku turistických možností v novém stánku v tradiční velikosti a struktuře, tj. 180 m2 stánek pro ucelenou regionální a tematickou nabídku kraje a 40 m2 pro stánek zahraničních partnerů kraje. Tradičními spoluvystavovateli jsou zástupci turistických oblastí jižní Moravy, připravena je tematická nabídka například v oblasti cykloturistiky, vinařské turistiky, lázeňství.

Součástí čtvrtečního otevření expozice Jihomoravského kraje byl podpis Dohody o spolupráci s Trenčínským samosprávným krajem. Podpisu byl přítomen také premiér Jiří Rusnok, který ocenil aktivity obou regionů, které vedly k podpisu smlouvy. Hejtman Michal Hašek v této souvislosti zdůraznil, že partnerské regiony jižní Moravy tradičně obohacují pestrost celého veletrhu. „Mám radost, že se tak daří vzájemné vztahy naplňovat konkrétními kroky. V případě podpisu dohody s našimi slovenskými kolegy bude rozvoj Baťova kanálu znamenat přínos pro malé a střední podnikání v oblasti cestovního ruchu. Chceme se také podílet na rozvoji dopravní infrastruktury a zlepšit propojení mezi oběma regiony," řekl hejtman Hašek, který dohodu podepsal spolu se svým trenčínským protějškem županem Jaroslavem Baškou.

Celý veletrh provází bohatý doprovodný program. Kromě tiskových konferencí k novinkám turistické sezóny, představení společného materiálu moravských krajů (tentokráte Lázně s chutí Moravy a Slezska), hraje na stánku kraje cimbálová hudba i retrohudba, je možná ochutnávka moravských vín, probíhají soutěže o drobné ceny. 

REGIONTOUR 2014

Zdroj: Portál Jihomoravského kraje

 

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze