Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Jihomoravský kraj se představuje na Čínském mezinárodním veletrhu technologií

Jihomoravský kraj se představuje na Čínském mezinárodním veletrhu technologií

Zahajovací ceremoniál otevřel ve čtvrtek 23. dubna 2015 3. čínský mezinárodní technologický veletrh v Šanghaji, na kterém se představuje Jihomoravský kraj a firmy z jižní Moravy. Veletrh zahájili primátor Šanghaje, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a čínský ministr pro inovace a technologie.

Hlavním partnerem letošního ročníku je Česká republika a zastoupeny jsou vedle 70 firem také kraje Jihomoravský, Moravskoslezský a Plzeňský. „Jsem pyšný na účast špičkových jihomoravských společností v oblasti inovací, moderních technologií, strojírenství, IT security a dalších. Věřím, že veletrh je pro ně také šancí prosadit se na globálních trzích,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Na Čínském mezinárodním veletrhu technologií (CSTIF) vystavují z Jihomoravského kraje Masarykova univerzita, GINA Software s.r.o., SODATSW spol. s r.o., PSI (Photon Systems Instruments) spol. s r.o., CEITEC, PhoneX Security, TOS KUŘIM – OS, a.s., Phonexia, Network Security Monitoring Cluster, AtomTrace s.r.o., Robodrone a Centrum AdMas. Cílem je především představit Jihomoravský kraj potenciálním čínským investorům jako region podporující vědu, výzkum a inovace. Na veletrhu CSITF se aktivně prezentuje i zástupce Centrály cestovního ruchu Jižní Morava, jde tedy také o zviditelnění Jihomoravského kraje pro potenciální čínské turisty. Jižní Moravu a Českou republiku zde symbolicky zastupuje i cimbálová muzika.

Autor: Portál Jihomoravského kraje

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze