Facebook stránka Facebook osobní profil Youtube
  • Facebook
  • Facebook
  • Youtube

Ing. Zdeněk Škromach Exmístopředseda Senátu Parlamentu ČR
Exministr práce a sociálních věcí

Jen "škrt-rozpočet" by neměl být

Jen "škrt-rozpočet" by neměl být

Zdeněk Škromach byl hostem nedělního pořadu Otázky Václava Moravce. S Jaromírem Drábkem ministrem práce a sociálních věcí diskutovali o rozpočtu na rok 2011, mzdách, důchodech a protestech odborářů

Zdeněk Škromach vidí za paradoxem českého sociálního systému i nízkou daňovou kvótu. Možným řešením je podle něj změna majetkových daní, efektivnější způsob hospodaření. "Jen "škrt-rozpočet" by neměl být," apeluje Škromach na současnou vládu ODS, TOP 09 a Věcí Veřejných. Řešení se dá podle něj najít i ve změně příjmů z nemocenské. "Prostředky, které se vyberou v rámci sociálního pojištění, třeba nemocenská, by neměly být použity na úspory. V Evropě je tomu právě naopak – tam se z daňových odvodů stanovují sociální výdaje," navrhuje místopředseda ČSSD.

Zdeněk Škromach k otázce porodného uvedl: "Je to pokračování škrtů zahájených Kalouskem a Nečasem v minulé vládě, o dětské přídavky přišly dvě třetiny rodin. Porodné je přitom administrativně nenáročné – narodí se dítě, vyplatí se dávka. Postihlo to 90 procent rodin, které žijí takříkajíc z ruky do huby. Je ale potřeba vyšší míra solidarity ze strany výše příjmových skupin, tato vláda nicméně na daně sahat nehodlá."

záznam pořadu zde

Nahoru | Kontakt

Copyright © 2014 Ing. Zdeněk Škromach. Všechna práva vyhrazena. | mobilní verze